Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Steam İndirimdeki Oyunları Görüntülemek için Yeni Filtreleme Seçenekleri Geliştiriyor

Valve, Steam platformunda indirime giren oyunların arama deneyimini iyileştiriyor.
Steam İndirimdeki Oyunları Görüntülemek için Yeni Filtreleme Seçenekleri Geliştiriyor

Valve’ın sahibi olduğu Steam en büyük dijital oyun platformu olarak milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor. Mağazasında sayısız oyun bulunduran platform, özellikle pandemi döneminde insanların evlerine kapanması ile beraber çok daha fazla ziyaretçi çekmeye başladı. Steam’in karşısındaki en güçlü rakip ise Epic Games Store olmakta.

Şirket mağazasında büyük indirimler yaparak rakibine karşı avantaj elde etmeyi amaçlıyor. Steam’de ise her yıl belirli zaman dilimlerinde indirim etkinlikleri düzenleniyor. Bu etkinliklerde oyunlarda yüzde 90’a varan indirimler yapılabiliyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Kış İndirimleri resmen başladı.

Oyunseverlerin merakla beklediği Kış indirimleri, 5 Ocak tarihine kadar sürecek. Steam bir yandan da indirime giren oyunların görüntülenmesine yönelik yeni araçlar geliştiriyor. Şirket kullanıcıların arama deneyimini iyileştirmek için yeni filtreler test ediyor.

Steam’de Arama Deneyimi İyileşiyor

Steam’de Arama Deneyimi İyileşiyor

Valve, indirime giren oyunları ararken seçenekleri daraltmaya olanak tanıyan Faceted Browsing adlı yeni bir Steam Labs özelliği test ediyor. Kış İndirimi süresince bu sayfa içerisinde yer alan yüzlerce oyunu keşfetmek adına farklı yollar olduğu görülüyor. Her sayfanın sekmeler kısmında, alt türler, temalar gibi çeşitli etiketlere yer verilecek. Bu da oyuncuların daha iyi bir arama deneyimine kavuşmasını sağlayacak.

Steam oyuncuları niteliğe göre arama yapmaya teşvik ettiğini belirtiyor. Yeni filtreleme özelliğine dair yapılan açıklamada, “Oyunlar görsel stillerine, temalarına, atmosferine, oyuncu desteklerine ve çok daha fazlasına göre hızla filtrelenir. Farklı kategorilerdeki konseptler hızlı şekilde seçilebilirken, kategoriler içinde bulunan konseptler hızlı ya da arama operasyonu olarak seçilebilir.” ifadelerine yer verildi.

Temalara özel bu sayfalar Kış İndirimi’nde yer alan oyunların hepsini içermiyor. Ancak kullanıcıların pek çok popüler oyun ile eşleşmesine imkan sağlanıyor. Örneğin, Steam’den üçüncü şahıs bilim kurgu oyunları aratıldığında Dead Space 3 ve Star Wars Battlefront öne çıkarılıyor.

Bu özellikten yararlanmak için Steam Labs bölümünde yer alan ‘Satış Keşfi Denemesi’ aracı kullanılabilir. İlerleyen dönemde bu özelliğin test aşamasından çıkarılıp platform genelinde kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum