Yatırım yapmaya başla!

Steam, Corona Virüsü Sayesinde Anlık 20 Milyon Oyuncu ile Rekor Kırdı

Valve’ın dijital oyun servisi Steam, 20 milyon anlık oyuncuya ulaşarak yeni bir rekor kırdı.
Steam, Corona Virüsü Sayesinde Anlık 20 Milyon Oyuncu ile Rekor Kırdı

Dünya genelinde hızla yayılan Corona virüsü nedeniyle pek çok ülkede OHAL ilan edilmiş durumda. ABD, İtalyai İspanya bu kararı alan bazı ülkeler olarak öne çıkıyor. Özellikle İtalya ve İspanya’da Corona virüsü kaynaklı çok sayıda insan hayatını kaybediyor. Ülkemizde ise salgına yakalanan kişi sayısının 18’e ulaştığı açıklandı. Ülkelerin pek çoğu ise sokağa çıkma yasağı ilan etti. Bu durum insanların evlerinde daha fazla vakit geçirmelerine neden oldu. Dolayısıyla dijital platformlara olan ilginin de arttığını söyleyebiliriz.

Bu platformlardan en çok ilgi görenlerden birisi ise Steam oluyor. Valve’ın platformu Steam, çok sayıda oyuna ev sahipliği yapıyor ve milyonlarca oyuncunun buluşma noktası haline geliyor. Corona virüsünün hayatı durma noktasına getirmesi oyun oynama zamanlarında gözle görülür bir artış yaşanmasına neden oldu. Steam ise anlık oyuncu sayısı ile rekor kırdı. Şirketin sitesinden paylaştığı verilerde 20 milyon barajının aşıldığı görülüyor.

Steam Rekora Doymuyor

Steam Rekora Doymuyor

Dünya genelinde resmi verilere göre 6.500’den fazla kişinin virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Bu durum çok daha sert önlemlerin alınmasına neden oldu. Evlerinde vakit geçiren insanların pek çoğu soluğu Steam’de almış görünüyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde yapılan ölçümlere göre Steam, 24 saatlik zaman dilimi içerisinde anlık olarak 20 milyon kullanıcıya ulaştı. Anlık kullanıcı sayısı içerisinde 6.4 milyon kişinin ise o an oyun oynadığı belirtiliyor.

Steam daha önceden de kendisine ait olan anlık oyuncu sayısını tekrar kendisi kırmış oldu. Yapılan yorumlarda bu artışın başlıca sebebi olarak Corona virüsünün yaygın hale gelmesi gösteriliyor. Dünya genelinde pek çok etkinlik iptal edildi. Bu etkinlikler arasında GDC 2020, E3 2020 gibi oyun fuarları da yer alıyor. Valve’ın dijital servisi Steam’de popüler olan pek çok oyun mevcut. İstatistiklere göre geçtiğimiz hafta içerisinde en çok oynanan oyun ise Counter Strike: Global Offensive oldu.

Popüler FPS oyunu eş zamanlı oyuncu sayısı ile 1 milyon rakamını geçmeyi başardı. CS:GO’yu 700 bin ile Dota ve 515 bin ile PUBG takip ediyor. Dünyanın pek çok yerinde sokağa çıkma ve OHAL gibi durumların yaşanması ile beraber önümüzdeki günlerde Steam’de yeni bir rekor kırıldığına tanık olabiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum