Yatırım yapmaya başla!

Steam’in Aktif Kullanıcı Sayısı Karantina Döneminde Sabitlendi

Oyun platformu Steam son aylarda anlık oyuncu sayısı ile dikkat çekiyor.
Steam’in Aktif Kullanıcı Sayısı Karantina Döneminde Sabitlendi

Bilindiği üzere 2020 yılı içerisine tüm dünya COVID-19 salgını ile tanıştı. Çin’de ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde dünya genelinde yayılan virüs sosyal hayatın baştan aşağı değişmesine neden oldu. Ülkeler karantina uygulamalarına geçiş yapmak durumunda kaldı. Bununla beraber uzaktan çalışma ve uzaktan eğitimin yaygınlaştığına tanık oluyoruz.

İnsanların evlerinde daha fazla vakit geçirmesi sonrası dijital platformlar daha fazla kullanıcı çekmeye başladı. Bu durumdan oyun sektörü de nasibini almış görünüyor. Dijital oyun servisi sahip olduğu oyunlar ve oyuncu sayısı ile öne çıkıyor. Valve’ın sahibi olduğu platform son dönemdeki aktif kullanıcı sayısı ile dikkat çekiyor.

Steam Database kurucusu Pavel Djundik, oyun servisinin Mart ayından bu yana aktif oyuncu sayısını ortaya koydu. Platformun kullanıcısı sayısının düşmediği ve grafikte düz bir çizgi çizdiği görülüyor. Daha önceleri hafta sonrasında erişilen oyuncu sayısı artık hafta içerisinde de sabit bir şekilde ilerliyor.

Aktif Kullanıcı Sayısı Düşmüyor

Aktif Kullanıcı Sayısı Düşmüyor

Genel olarak bakıldığında Steam’in anlık kullanıcı sayısının hafta sonlarında en üst seviyelere çıktığı görülür. İnsanların hafta içerisinde iş hayatına geçiş yapması nedeniyle bu sayı düşüş yaşıyordu. Karantina döneminde evde geçirilen vakit sayısı arttı ve bu durum Steam’in anlık oyuncu sayısına da olumlu yansıdı. Mart ayından bu yana platformun anlık oyuncu sayısı sabit bir çizgide ilerliyor.

Rakamlar bu dönemde sayının 19 milyonun altına düşmediğini gösteriyor. Karantina öncesi Steam’in anlık oyuncu sayısı 15 milyon seviyesinde geziyordu. Grafiğe bakıldığında Mart ayı öncesinde inişli çıkışlı bir çizgi dikkat çekiyor. Sonrasında ise bu iniş çıkışlar yerini düz bir çizgiye bıraktı.

Steam’in anlık oyuncu sayısının artması geliştiricilere de olumlu yansıdı. Asymmetric stüdyosundan Kevin Simmons geçtiğimiz Ağustos ayında yaptığı açıklamada, daha önce bir ayda kazandıkları paranın beş katını sadece 16 gün içerisinde kazandıklarını söylemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum