Yatırım yapmaya başla!

Çevrimiçi Platform Steam 30 Bin Oyuna Ev Sahipliği Yapıyor!

Dünyanın en büyük çevrimiçi oyun platformu olan Steam’in kütüphanesindeki oyun sayısı 30 bine ulaştı.
Çevrimiçi Platform Steam 30 Bin Oyuna Ev Sahipliği Yapıyor!

Son yıllarda oyun denildiğinde akıllara gelen ilk platform hiç kuşkusuz Valve’nin Steam platformu olmakta. Dünyanın dört bir yanından milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan çevrimiçi platform, her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. Oyun pazarının büyük bölümünü elinde tutan platform da kullanıcı sayısıyla beraber oyun sayısı da hızla artıyor.

Gelen son rakamlar Valve’nin sahip olduğu gücün geldiği son noktayı gözler önüne seriyor. Geçtiğimiz hafta itibariyle Steam’in kütüphanesinde bulunan oyun adedi 30 bini geçti. Platform piyasada ilk yerini aldığı günlerde pek çok otorite kutulu oyunlar ile mücade edemeyeceğini belirtmişti. Ancak internetin hızla yaygınlaşması beraberinde Steam’in sahip olduğu gücü getirdi.

Platform Rakiplerinden Açık Ara Önde

Platform Rakiplerinden Açık Ara Önde

Açıklanan son rakamlara bakıldığında Steam’in rakibi olan oyun platformlarından açık ara önde olduğunu söyleyebiliriz. Bilindiği üzere kısa bir süre önce Epic Games oyun mağazasını açmıştı. Kütüphanesinde 30 bin oyuna ev sahipliği yapan dev platformda ayrıca 21 bin kadar DLC paketinin yer aldığı belirtiliyor.

Steam’de sadece geçtiğimiz yıl içerisinde 9.300 oyun yayınlandı. 2017 yılındaki verilere bakıldığında ise 6.700 oyun yayınlandığı görülüyor. Bu veriler ışığında çevrimiçi oyun platformunun son bir yıl içerisinde yüzde 53’lük büyüme gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz.

Otoriteler Steam’in önümüzdeki yıl itibariyle de büyümesini hızla sürdürmesini bekliyor. 2019 yılı içerisinde 10 binden fazla oyunun yayınlanmasına kesin gözüyle bakılırken, rakipleri ile arasındaki farkın daha da artıracağı belirtiliyor. Valve bağımsız geliştiricilerden 100 dolar listeleme ücreti talep ederken satılan kopya oyun başına ise yüzde 20 pay alıyor. Bu açıdan bakıldığında şirketin büyük bir gelire sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum