Yatırım yapmaya başla!

Steam Platformuna 2020 Yılında Geçmişe Göre Daha Az Oyun Eklenebilir

Valve’ın oyun servisi Steam’in 2020 performansı için karamsar tahminler yapılıyor.
Steam Platformuna 2020 Yılında Geçmişe Göre Daha Az Oyun Eklenebilir

Oyuncuların son yıllardaki buluşma noktası haline gelen Steam, geçmiş yıllardan bu yana sürekli büyümeye devam ediyor. Valve tarafından 2003 yılında temelleri atılan dijital oyun servisi, gelinen dönem itibariyle 30 bini aşkın oyuna ev sahipliği yapıyor. Neredeyse her türe ait oyunu bünyesinde bulunduran Steam, yıl içerisinde belirli zaman aralıkları ile indirim günleri düzenliyor ve kullanıcıların ilgisini kendisine çekmeyi başarıyor.

Bugüne kadar Valve’ın dijital oyun platformu her yıl bir öncekine göre çok daha güçlü büyümeler ile adından söz ettirdi. Steam’e eklenen oyun adedi her yıl bir önceki döneme göre çok daha yüksek oldu. Geride bıraktığımız 2019 yılında da benzer bir rekora imza atan Steam’in 2020 yılında arkasına aldığı rüzgarın kesileceği tahmin ediliyor.

Steam’in 2020’de Hızı Kesilebilir

Steam’in 2020’de Hızı Kesilebilir

Yapılan araştırmalar Steam’e 2019 yılı içerisinde 8302 oyun eklendiğini ortaya koyuyor. Bu sayı 2018 yılında ise 8227 olarak ölçülmüştü. 2014 yılından itibaren birbirini takip eden seneler içerisinde Steam mağazasında rekor seviyede oyun artışlarına rastlamıştı. Yapılan tahminler 2020 yılında Steam’de bu anlamda bir rekor kırılamayacağı yönünde. Tabi yaşanan bu artışta platforma neredeyse hiç oynanmayan oyunların eklenmesinin de payı olduğu belirtiliyor.

Ancak bu politika pek çok çevre tarafından Steam’in eleştiri almasına neden olmuştu. Bunlar arasında kurallara aykırı olduğu tespit edilen oyunlar çıkmış ve daha sonrasında Steam tarafından kaldırılmıştı. Geçtiğimiz günlerde platformdan yüzlerce oyun temizlenmiş ve Steam dikkatleri üzerine çekmişti. Bu gibi yüzlerce oyunun platforma eklenmesi, işini düzgün yapan geliştiricilerin de önünde bir engel oluşturmaya başladı. Valve son olarak geçtiğimiz günlerde Steam arayüzünde radikal bir değişiklik yapmış ve kullanıcıların çok daha fazla oyun görebileceği bir tasarım geliştirmişti.

Güvenlik algoritmalarını da sürekli geliştiren şirket, oyun eklenme sayısı olarak rekor kırmasa da daha iyi bir deneyim sunmaya devam edecektir. Tabi geçtiğimiz yıl itibariyle Steam’in karşısında Epic Games’in dijital mağazası ile rakip olduğunu da unutmamak lazım. Epic Store geliştiricilere uyguladığı düşük komisyon oranı ve oyunculara yönelik avantajlı kampanyaları ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum