Yatırım yapmaya başla!

Startup Astranis Küresel İnternet Alanındaki Dev Rakiplerini Yenmeye Hazırlanıyor!

Aldığı yatırımla gereken kaynağı sağlayan uydu şirketi Astranis, küresel internet konusunda Google, Facebook, SpaceX gibi şirketleri geride bırakmayı hedefliyor. İşte detaylar;
Startup Astranis Küresel İnternet Alanındaki Dev Rakiplerini Yenmeye Hazırlanıyor!

San Francisco Körfez Bölgesi merkezli Astranis, hem aldığı yatırım hem de şirketten yapılan açıklamalarla sektörde yankı uyandırdı. Çünkü sabit yörüngeli (geostationary) uydular üreten şirket, risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’den 13.5 milyon dolarlık yatırım aldı.

Kaldı ki bu yatırım Silikon Vadisi temelli Andreessen Horowitz’in özel bir uzay şirketine yaptığı ilk yatırım olarak da dikkat çekti. Peki, Andreessen Horowitz’in startupda gördüğü gelecek vadeden potansiyel neydi?

Girişim sermayesi şirketinin dikkatini çeken şey, Astranis’in teknoloji devlerinden çok daha önce interneti dünyanın her yerine yayacak olması diyerek başlayalım.

Astranis Andreessen Horowitz’den 13.5 Milyon Dolarlık Yatırım AldıKeza Facebook’un tüm dünyaya küresel internet hizmeti vermeye hazırlandığını daha birkaç gün önce duymuştuk. Ayrıca Elon Musk’ın SpaceX’inini de yakın zamanda internet uydularını uzaya gönderdiğini biliyoruz.

Peki, yatırımla sınırsız sorumlu ortak olan Andreessen Horowitz CEO’sunun anlaşma gereği Astranis’in yönetim kuruluna katılacağı şirket, küresel internet konusunda neden bu kadar iddialı?

Astranis’in dev rakiplerinden çok daha hızlı ve kolay bir şekilde amaca ulaşılacağı düşünülüyor çünkü diğerlerinden farklı yöntemler ve uydular kullanıyor.

Astranis Dev Rakiplerini Geride Bırakacak Örneğin; SpaceX ile OneWeb alçak yörünge uydusuna göndereceği küçük uydularla dev takım yıldızları yaratmayı planlıyor. Astranis ise yer sabit görüngeye göndereceği 300 kiloluk uydularıyla, bir tek uydudan geniş bir coğrafi alana internet yaymayı planlıyor.

Ve Astranis’in CEO’su, alçak yörüngeye yüzlerce uydu yollayıp buradaki operasyonları tamamlamanın, onların yöntemine göre çok daha dolambaçlı olduğunu belirtti.

Astranis CEO'su John Gedmark Açıklamalarıİlaveten; Astranis uydularının farkının donanımlarından ziyade yazılımlarından kaynaklandığı bilgisini de verdi. Gedmark’a göre yazılım tanımlı telsize sahip olan Astranis uyduları, böylelikle daha yüksek performans sergileyebiliyorlar. Ayrıca aldıkları yeni yatırım sayesinde, çok yakında harekete geçmeyi planlıyorlar.

Şimdiden pek çok müşterilerinin olduğunu belirten şirket kurucusu, interneti tüm dünyaya yaymak için sabırsızlandıklarını belirtiyor.

Astranis Küresel İnternet, Çok Daha Kolay ve Hızlı Yayacak Neticede; küresel internet alanındaki rekabet giderek kızışıyor diyebiliriz. Gerçi bu alandaki potansiyeli düşününce, durumun böyle bir hal alması da gayet normal. Sonuçta; Morgan Stanley’nin geçen sonbahardaki raporuna göre erişim olmayan yerlere uydudan internet sağlamanın, 400 milyar dolar civarında getirisi olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum