Yatırım yapmaya başla!

Teslimat Robotlarını Tekmeleyen İnsanlar, Girişimin Kurucusunu Endişelendiriyor!

Starship Technologies isimli girişimin kurucusu, teslimat robotlarının insanlar tarafından tekmelendiğini söyledi. Detaylar şöyle...
Teslimat Robotlarını Tekmeleyen İnsanlar, Girişimin Kurucusunu Endişelendiriyor!

Starship Technologies’un kurucu ortağı Ahti Heinla, insanların yiyecek dağıtım robotlarını tekmelediğini ve bunun ileride robotlara ne kadar kötü davranılacağının sinyallerini verdiğini söyledi. 2014’te kurulan ABD merkezli girişimin ortak kurucusu, gelecekteki insan – robot ilişkisinin nasıl olabileceğiyle ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Robotlara tekme atan pek çok insan olduğunu vurgulayan Heinla, onlara gerçekten zarar vermek isteyenlerle ilgili endişe duymadıklarını da belirtti. Çünkü Starship robotları; kameralar, sirenler ve izleme cihazları ile donatılmışlardı. Ancak karşılaşılan kötü tepkilere rağmen Heinla, büyük bir çoğunluğun robotlara olumlu yaklaşmasından dolayı mutluluk duyduğunu da belirtti.

Keza girişim, daha önce yaptığı bir açıklamada insanların robotlara yaklaşımını verilere dayandırarak aktarmıştı.

Starship Technologies Kurucusu Açıklamalar Buna göre; insanların çoğu robotları umursamamış, onlarla etkileşimde bulunanların büyük bölümü de cihazlara olumlu tepkiler vermişti. Yine de robotların tekmelendiği gerçeği, teknoloji ile insan ilişkisinin alabileceği boyutları bir kez daha gündeme getirdi. Sonuçta; pek çok kişi yapay zekanın insanoğlu için bir tehdit oluşturabileceğini, hatta insanoğlunun sonunu getirebileceğini öne sürüyor.

Ancak yaşananlar, bu durumun tam tersinin olabileceğini yani insanların robotlar için bir tehdit oluşturabileceğini gösteriyor.

Starship Technologies Robotları Tekmeleniyor Yeri gelmişken; teslimat robotları şirketi Starship Technologies’in aldığı yeni yatırımdan da bahsedelim. Geleceğin kuryeleri olarak tanımlanan robotlar üreten firma, kısa süre önce 25 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurmuştu.

Yatırımcılar arasında Matrix Partners, Morpheus Ventures’un yanı sıra Airbnb’nin kurucu ortağı Nathan Blecharczyk, Skype’ın yaratıcısı Jaan Tallinn gibi isimler vardı. Yeni finansmanın, Starship robotlarını hem ABD’de hem de Avrupa’da yaygınlaştırmak için kullanılacağı belirtilmişti.

İlaveten Starship; Airbnb’nin iş geliştirme müdürü Lex Bayer’i de CEO olarak işe aldığını duyurmuştu. Girişimin kurucusu Janus Friis konuyla ilgili olarak yeni finansmanın ve CEO’nun servislerini pazara sokmaları için yardım edeceğini söylemişti. Kısacası; Starship Te

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum