Yatırım yapmaya başla!

Starbucks Sağlık İksiri Olarak Bilinen Kombu Çayı İşine Girdi!

Starbucks, tarihi yüzyıllar öncesine dayanan Kombu Çayı işine girdiğini duyurdu. Detaylar aşağıda;
Starbucks Sağlık İksiri Olarak Bilinen Kombu Çayı İşine Girdi!

Starbucks, son dönemde epey konuşulan trend fermente çayın -Kombu Çayı (Kombucha)- satışına başladığını açıkladı. Dev kahve zincirinin duyurusunda; Starbucks’ın Evolution meyve suyu markası altında 6 tane Kombucha çeşidi sunduğu ve içeceklerin doğal perakendeciler ile seçilmiş şehirlerdeki marketlere gönderildiği bilgileri yer aldı.

Starbucks’ın Kombu Çayı işine girmesine ise birkaç farklı gerekçe gösterildi. Tabii, bunların en başında fermente edilmiş çayın ne kadar popüler hale geldiği vardı. Keza çeşitli kaynaklarda fermente çayın satışının geçen yıl yaklaşık 1.2 milyar dolar olduğu ve % 40 seviyesinde yükseldiği yazıldı.

İlave olarak Starbucks, tüketici ilgisinin 2017 yılında da aynı miktarda artış gösterdiğini vurguladı.

Starbucks Kombu Çayı İşine Girdi!Öte yandan; ABD’li dev kahve zincirinin Kombu Çayı’nı henüz kendi mağazalarında satma gibi bir planı olmadığı da söylendi. Ayrıca Starbucks’ın bu işe girmesinin şirketin gelir kaynaklarını çeşitlendireceği iddia edildi. Zaten Starbucks’ın CEO’luk koltuğuna oturalı çok olmayan Kevin Johnson da daha önce yaptığı açıklamalarda zincirin gelirlerini çeşitlendirmek istediğini dile getirmişti.

Buna göre Kevin Johnson, müşterilerin Frappucino gibi şekerli içeceklerden uzaklaştığını ve markanın daha sağlıklı içecekler satması gerektiği görüşünü savunmuştu.

Starbucks Evolution Fresh Kombucha Satacakİşte bu noktada; Kombu Çayı’nın tam da Johnson’un istediği gibi bir ürün olması dikkat çekti. Çünkü Evolution’un Kombucha’sının kalorisinin düşük olduğu ve aromaya bağlı olarak % 3 ila 7 gram şeker içerdiği belirtildi.

Starbucks Evolution markasının başkanı Ryan Ziegelmann konuyla ilgili; “tüketicilerimizin fonksiyonel faydaları olan içecekleri aradıklarını biliyoruz ve Evolution Fresh Organic Kombucha, sindirim sağlığını da destekleyen lezzetli ve ferahlatıcı özellikleriyle tam da istedikleri şey” ifadesini kullandı. İçeceğin New York, Boston, Los Angeles, San Francisco, San Diego gibi şehirlerde satışa sunulduğu ve daha birçok şehre yayılmasının planlandığı belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum