Yatırım yapmaya başla!

Starbucks’ın Başkanlık Görevinden Ayrılan Schultz, ABD Başkanlığına mı Soyunuyor?

Starbucks'ın bir dünya devi olmasını sağlayan Howard Schultz, ABD başkanlığına aday olabileceğini söyledi. İşte ayrıntılar;
Starbucks’ın Başkanlık Görevinden Ayrılan Schultz, ABD Başkanlığına mı Soyunuyor?

Ünlü kahve zincirinin yönetim kurulu başkanı Howard Schultz, 36 yılın ardından görevini bırakacağını açıkladı. Starbucks’ın başarı hikayesindeki kilit isimlerden olan zincirin kurucusunun bu kararı, gündemde büyük yankı uyandırdı.

Keza dikkat çeken şey yalnızca Schultz’un istifa kararı değildi. Bunun yanında ünlü iş insanın görevi bıraktıktan sonra neler yapacağı yönündeki haberler de epey ses getirdi. Her şeyin ötesinde ortada ABD’nin yeni başkan adayının Howard Schultz olma ihtimali vardı.

Starbucks’ın küresel bir zincir haline gelmesinde aktif rol oynayan Howard Schultz, Pazartesi günü yaptığı açıklamada görevi bırakacağını duyurdu.

Howard Schultz Görevini Bıraktı

Yönetim kurulu başkanı olarak 36 yıldır görevini devam ettiren Schultz, 26 Haziran’da koltuğu devredeceğini ve bu tarihten sonra şirketin onursal başkanı unvanının alacağını söyledi. 64 yaşındaki Schultz, New York Times’a verdiği demeçte; ülkenin durumuyla ilgili derin endişeleri olduğunu ve toplum için iyi bir şeyler yapmayı planladığını belirtti.

Ve başkanlığı düşünüp düşünmediği yönündeki sorulara, henüz kesin bir karara varmadığını dile getirerek yanıt verdi.

Howard Schultz Görevini Bıraktı Çalışanlarına gönderdiği notta da aynı şeyi vurgulayan Schultz, hayırseverlikten kamu hizmetine varana kadar çok sayıda seçenek üzerinde durduğunu ifade etti. Son seçimlerde Trump karşıtı bir tavır sergileyen ve Hillary Clinton’a destek veren Schultz, bugün CNBC’ye verdiği röportajda da benzer şeyler söyledi.

Bu konuşmasında Schultz; “ABD için başkanlığa aday olmak dışında sivil bir vatandaş olarak da yapabileceğim pek çok şey var” sözleriyle dikkat çekti.

Howard Schultz ABD Başkanlığına Aday mı Olacak?ABD başkanlığıyla ilgili spekülasyonlara rağmen bu konuda kesin bir şey söylemeyen Schultz, yönetimdeki saygının eksikliği ve ülkenin duruşuyla ilgili ciddi endişeleri olduğunu tekrarladı.

Starbucks’taki yüksek profilini kullanarak son yıllarda siyasette aktif bir rol üstlenen ünlü isim, Trump’ın yönetim şeklini onaylamadığını belirtti. Keza mevcut işlev bozukluklarının ve kutuplaşmanın, hükümetin nasıl yönetilmesi gerektiğine dair farklı bir görüşe ihtiyaç duyulmasından kaynaklandığını kaydetti.

Düşüncesini; “Bugün kendimize sormamız gereken en önemli soru, nasıl bir ülkede yaşama istediğimiz olmalı. Bölündüğümüz bir ülkede yaşayamayız. Herkes için bir tür değer ve fırsat yaratmak zorundayız. Bunu reform yapmadan ve ABD’deki eğitim sistemini değiştirmeden yapamayız.” sözleriyle anlattı. Sonuçta; Howard Schultz ABD başkanlığı adaylığına açık kapı bırakmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum