Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Starbucks Hisseleri Deutsche Bank Etkisiyle Açılış Öncesi Yükseldi

ABD’li kahve zincirinin hisseleri, Deutsche Bank’ın yukarı yönlü derecelendirmesiyle yükseldi.
Starbucks Hisseleri Deutsche Bank Etkisiyle Açılış Öncesi Yükseldi

Washington merkezli ünlü kahve zincirinin hisseleri, bugün açılış öncesinde yüzde 1’in üzerinde yükseldi. Yukarı yönlü hareket Alman bankacılık devi Deutsche Bank’ın hisseler için iyimser değerlendirmesiyle yönlendirildi.

Buna göre Deutsche Bank, ABD’deki inanılmaz ivmeyi ve Çin’de sürdürülebilir birim büyüme beklentisini gerekçe göstererek hisse için tut tavsiyesini “al”a çevirdi.

TSİ 15.35’te yüzde 1,3 artıda fiyatlanan hisseler pozitif açılışa işaret etti.
Starbucks Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Cuma günü yüzde 0,90 ekside kapanış yapan Starbucks hisseleri, yıl başından bu yana yalnızca yüzde 4 arttı. Bir yılda ise yüzde 22,50 değer kazandı. Yazım sırasında rakip firmalardan Coca-Cola yüzde 0,45 artıda işlem görürken PepsiXo, McDonald’s, Chipotle gibi hisseler negatif işlem gördü.

Starbucks Eylül sonunda üç aylık temettüde artış bildirmişti. Yönetim Kurulu şirketin üç aylık nakit temettüsünü hisse başına 0,45 dolardan 0,49 dolara yükseltmeyi onaylamıştı.

Söz konusu artışın 26 Kasım 2021’de kayıtlı hissedarlara 12 Kasım 2021’de dağıtılacak temettü ödemesi ile geçerli olacağı ve şirketin yıllık temettüsünü hisse başına 1,96 dolara yükselteceği söylenmişti.

Bugün dünya çapında 33 binden fazla mağazasıyla şirket, dünyanın önde gelen özel kahve perakendecisi olarak tanınmaktadır.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum