Yatırım yapmaya başla!

Starbucks CEO’su: “Çin’de Öğrendiklerimizi ABD’ye Uygulayacağız”

Starbucks’ın Başkanı ve CEO’su Kevin Johnson, Çin’de yaygın olarak kullanılan yenilikçi dağıtım hizmetlerini dünyanın en büyük ekonomisine uygulama istediğini açıkladı.
Starbucks CEO’su: “Çin’de Öğrendiklerimizi ABD’ye Uygulayacağız”

Starbucks’ın Başkanı ve CEO’su Kevin Johnson, Çin’de yaygın olarak kullanılan yenilikçi dağıtım hizmetlerini dünyanın en büyük ekonomisine uygulamak istediğini söyledi. Bugün Şangay’daki dünyanın en büyük Starbucks şubesinde bir röportaj veren Johnson, Çin’in hareketli dağıtım endüstrisinde öğrendiği dersleri ABD’ye uygulamak istediklerini dile getirdi. Bir yandan Çin’deki inovasyonun dünyanın geri kalanından daha hızlı geliştiğini söyleyerek ülkeyi öven Johnson, diğer yandan da şirketin Alibaba’yla yaptığı son ortaklık hakkında konuştu.

Starbucks dağıtımını daha fazla Çin şehrine sağlamayı amaçlayan ittifakın, temel olarak Starbucks uygulamasını Alibaba’nın dijital ağlarına entegre ettiği hatırlatıldı.

Starbucks Çin Teslimat Servisi Açıklamaları CEO Kevin Johnson da konuyla ilgili olarak, “bu müşteriler için teslim edilmiş Starbucks ürünlerinin yeniden tasarlanan paketleme ve dökülmeye karşı dayanıklı kapaklar sayesinde mağaza içi kaliteyi taklit ettiği anlamına geliyor” ifadelerini kullandı. Ve geçen yıl Howard Schultz’un görevi bırakmasının ardından ünlü ismin yerini alan CEO konuşmasına, içeceklerin müşterilere teslim edildiğinde, baristanın teslimat elemanlarına verdiği zamanla aynı sıcaklıkta olduğunu vurgulayarak devam etti.

Dev kahve zincirinin Çin’de ilerlettiği teslimat uygulamalarını daha da güçlendireceğini ve onları ABD dahil olmak üzere dünyanın diğer bölgelerine uygulayacağını aktardı.

Dev Kahve Zinciri Çin'de Öğrendiklerini ABD'de Uygulayacak Bu noktada; Starbucks’ın geçen yıl yaptığı bir açıklamada Çin’de her 15 saatte bir yeni mağaza açacağını duyurduğu hatırlatıldı. İlaveten şirket, 1999’da Çin piyasasına sürüldüğünden beri ülke Starbucks’un ikinci en büyük ve en hızlı büyüyen pazarı haline gelmişti. Kaldı ki ABD markası Çin’de 3000’den fazla mağaza işletiyordu ve 2021’e kadar binlerce şube daha açmayı planlıyordu.

İlaveten Johnson’un, devam eden ABD-Çin ticaret savaşından kaynaklı olası iş kesintileriyle ilgili umursamaz bir tavır takındığı görüldü. Şirketin kaç pazarda faaliyet gösterdiği göz önüne alan Johnson; “jeopolitik ilişkilerde her zaman bir şeyler oluyor” diyerek Starbucks’ın bu şeylerde kaptanlık yapmayı öğrendiğini vurguladı.

Tüm bu açıklamalarının yanında Kevin Johnson; “Biz jeopolitik duruma karşı bağışık değiliz ama biz bizim için gerçek olduğunu düşündüğümüz bir şekilde ilerliyoruz ve bu piyasa için uzun vadeli taahhüdümüzü yansıtıyoruz. Yani yerel yatırımlarımızı yeniden değerlendirmek yerine Starbucks Çin’de uzun oyunu oynamaya devam edecektir.” ifadeleriyle dikkat çekti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum