Yatırım yapmaya başla!

Star Wars Karakterlerinin Gerçek Dünyada Kullanacağı 10 Araç

Star Wars Karakterlerinin Gerçek Dünyada Kullanacağı 10 Araç

Dünyanın dört bir yanında bulunan Star Wars hayranları heyecanla Noel sezonuna doğru gün saymaya başladı. Onların bekledikleri ne Noel Baba ne de tatlı şekerlemeler. Yılbaşı haftası onlar için diğerlerinden çok daha farklı bir önem taşıyor. Birçok insanın onlarca yıl beklediği bir film olan Star Wars Bölüm VII – Güç Uyanıyor, Yılbaşı’na doğru hayranlarıyla buluşacak. Her hayranın dilek listesinin en başında bu film bulunuyor. Eğer bu bölüm için heyecanlanmıyorsanız, Star Wars ve onun sunduklarından bihabersiniz demektir.

Bir ütopyadan esinlenerek kurgulanan hikaye, koca bir nesle hayatlarında eşlik etti desek yeri. Bu eşsiz şaheser gösterime ilk girdiğinde tarihler 1977’yi işaret ediyordu. Tamamen farklı olan konseptinden hikayesine, oyuncu kadrosundan filmde yer alan araç gereçlere kadar hemen her şey, düşlerimizde bize ait bir dünya kurmamıza vesile oldu. Hayaller demişken, bunlardan en uçuk olanıysa sevdiğimiz karakterlerden birinin gerçek dünyada bize eşlik etmesiydi.

Star Wars karakterleri aramızda yaşasalardı, sizce neler değişirdi? En bilindik karakterlerin onlardan daha az uygar olan dünyamızda nasıl araçlar kullanabileceğini hiç düşündünüz mü? Biz düşündük! Star Wars karakterlerinin gerçek dünyada hangi arabalara sahip olabileceği konusunda bir beyin fırtınası yaptık. Filmde ulaşım aracı olarak kullandıkları Tauntaun’dan da edindiğimiz bilgiler ışında, bu karakterler direksiyon başına geçselerdi hangi araçları kullanmak isterlerdi, bunun hakkında belirleyici bir liste hazırladık. Umarım beğenirsiniz…

Huzurlarınızda 10 Star Wars karakteri ve onların bu dünyadaki araçları:

10 Akülü Eküriler: C-3PO ve R2-D2 – Tesla Roadster

Akülü Eküriler: C-3PO ve R2-D2 - Tesla RoadsterEnerjik olan bu droid ikiliyi birbirinden ayırmak olmaz ve ikisini de bir arabaya koyarak bu dostları bir arada tutmaya çalıştık. C-3PO, bir liderden daha fazla takipçiye sahip. Onların arabasıysa, Tesla Roadster ve tabi ki de mavi renk.

Tesla, R2’nin başıboş tutumu ile ancak başa çıkabilecek bir araba. Kesinlikle sinir bozucu Tusken akıncılarını dert etmeden, Obi-Wan’ın çöldeki evine kadar bırakacaktır. Roadster’in 201 kilometrelik hızı ile çöl boyunca R2 gözyaşlarını tutamazken, C-3PO’nun da emniyet kemerini tutarak geçen gergin dakikalara şahit olabiliriz. Enerjileri azalmaya başladığında, Tesla’nın dahili bataryası ile şarj olabilirler. Enerjik ikilimiz için bir elektrikli otomobil ile bu listeye başlamanın mükemmel olacağını düşündük.

9 Favori Çöl Keşişimiz: Obi-Wan Kenobi – Jeep Wrangler

Favori Çöl Keşişimiz: Obi-Wan Kenobi - Jeep Wranglerİnzivaya çekilmek isteyenler için çölden daha iyi bir yer yoktur. Fakat 4 çekiş özelliğine sahip bir aracınız yoksa, bu kum girdabı ile baş etmek oldukça zordur. Peki, eski bir Jedi, Tusken Akıncıları’ndan ve Krayt Canavarları’ndan kaçabilmek için nasıl bir araç seçmeli?

4 Kapı AWD Jeep Wrangler’den başka bir araç tabi ki olamaz. Wranler’in dört çekiş özelliği kumda sıkışmadan A noktasından B noktasına kolaylıkla ulaşabilmenizi sağlar. Hatta bizler, dönen tekerlekler ile kayalar üzerinde takılmadan Obi-Wan’ın inzivaya çekildiği yeri, güç hala bizden yanayken bulabiliriz. Kum rengi ile kolayca çöl arazisine karışıp, eğitimli gözlerin bile bulamayacağı şekilde görünmez olabilirsiniz. Obi-Wan gibi dünyadan saklanmaya çalışıyorsanız, saklandığınız kaleye ulaştırabilecek daha iyi bir araç yok!

BİR EFSANE OLAN YILDIZ SAVAŞLARI SERİSİNİN EN ZENGİN 10 ÜNLÜSÜ İÇİN TIKLAYIN.

8 Tüylü Savaşçı: Chewbacca – ATV

Tüylü Savaşçı: Chewbacca - ATVHer şeye sahip, 2.3 metre uzunluğundaki bu Wookie savaşçısı nasıl bir araç kullanmak isterdi? Ağaçlarla kaplı ana vatanı olan Kashyyyk’in yolunu kolayca belirleyebilecek bir araca ne dersiniz? Wookie’ler, doğaları gereği ağaçlarda yaşama eğilimine sahipler. Hatta eve dönüş yolculuklarını kolaylaştırmak için tırmanma pençeleri de gelişmiştir. Fakat, tamamı Coruscant’taki gökdelenlere rakip olacak kadar uzun ağaçlarla çevrili bu yerde nasıl dolaşacaklardı?

Sanırım çok işlevli bir ATV işlerini görürdü. Tabi ki bizler, Chewie’nin uzun boyuna uygun özel yapım bir araç sunmak isterdik; ancak araca sığıp sığmayacağı konusunda endişelere mahal vermemek için bu araçta karar kıldık. Bu tüylü dostumuz aracını sadece orman civarında kullanacak olsa bile, ATV onun için en iyi seçim diyebiliriz.

7 Yeşil Guru: Yoda – Toyota Prius Wagon

Yeşil Guru: Yoda - Toyota Prius WagonGurular ve diğer bilge adamlar dünyadan kendilerini soyutlamak için, dağın tepesindeki derin bataklıklarda ya da genel olarak kimsenin ulaşamayacağı yerlerde yaşar. Peki, ilk etapta oraya nasıl ulaşırlar? Yaygın inanışın aksine, 900 yıldan daha fazla süredir topladığı biblolara ve ıvır zıvıra meraklı Yoda, onu ve topladığı eşyaları taşıyan minik iki tekerli herhangi bir şey ya da bir Vespa kullanmıyor. Peki, bizim yaşlı gurumuz nasıl bir araca sahip olabilir?

Yeşil renk bir Toyota Prius Wagon Usta Yoda’ya çok yakışacak. Yoda, yakıt verimli hibrit motora sahip Prius ile hiçbir sorun yaşamadan bataklıktaki evine kolayca ulaşabilir. Ayrıca düşük karbon salınım özelliği sayesinde, bataklığını yıllarca koruyabilmesini sağlayacak. Prius Wagon bunların yanı sıra bir tonluk bagaj hacmine de sahip. Eski Jedi bu özellik ile onun için önemli olan ıvır zıvırlarını nereye isterse oraya götürebilecek.

STAR WARS’TAN PRENSES LEİA’NIN ALTIN BİKİNİSİ 96 BİN DOLARA SATILDI! Bu yazının detayları için tıklayın.

6 Sith’in Karanlık Lordu: Darth Vader – 1959 Cadillac Flattop

Sith'in Karanlık Lordu: Darth Vader - 1959 Cadillac FlattopStar Wars ile ilgili herhangi bir listede Darth Vader’in ismi en az bir kez geçmelidir. İkon haline gelmiş sesi, güçlükle nefes alışı, 30 yılı aşkın süredir kötü radyo şakaları ve Cadılar Bayramı kostümlerinde kullanılmıştır. Peki, Sith’in Karanlık Lordu çocuklarını pilotluk ya da ışın kılıcı dersinden almak için nasıl bir araç kullanırdı?
Simsiyah bir 1959 Cadillac Flat Top gayet uygun olacaktır. 59 Caddy, Vader’in ihtiyacı olan yaşam desteği ile etrafta dolaşabileceği bir araç. Şık gövdesi, krom kaplama ve muhteşem kanatları ile Vader’in maskesini ve akan burnunu tamamlıyor. Etrafındaki çocukları taşımak için güvenli olmayabilir; ancak kesinlikle en havalı arabalardan bir tanesi.

5 Dengesiz Hayvan Bakıcısı: Han Solo – 77 Ford F150

Dengesiz Hayvan Bakıcısı: Han Solo - 77 Ford F150Kessel Run’da en az 40 ışık yılı yol gidip gelen, dengesiz kaçakçı Han Solo için hangi arabayı seçerdiniz? Seçemediniz mi? Bizler Millenium Falcon’dan daha havalı bir şey aramaya başlarken, sizler lütfen buraya uygun emoji ekleyin. Daha havalı bir şey bulamadık; ancak en azından denedik diyebiliriz. Falcon’dan daha havalı olmasa da 1977 Ford F150 pikap kesinlikle, herhangi bir evrende bulunan bir kaçakçı için en uygun seçim. Bu dört tekerli canavar yakıtı su gibi içecek olsa da Han’ı ve kargosunu kolaylıkla baştan sona kadar taşıyacaktır. Ona birkaç itici yerleştirin ve Kessel Run’u alt üst edin.

4 Senatör’ün Kızı: Prenses Leia Organa – Mini Cooper

Senatör'ün Kızı: Prenses Leia Organa - Mini CooperSenatör kızı olan Prenses Leia Organa, 16. doğum gününde bir araba talep edene kadar ailesini zor durumda bırakacak hiçbir şey istemedi. Peki, bu şımarık prensesin ilk arabası ne olabilirdi?

Yeni model beyaz bir Mini Cooper’a ne dersiniz? Mini Cooper yeni sürücüler için kusursuz bir araba. Kolay kullanımı ve yakıt tasarrufunun yanı sıra Leia ve droidleri için de yeterli alana sahip. Ne yazık ki ilk arabası, zorba bir baba figürü tarafından tahrip edilip son bulacak. Mini Cooper, silahlarla ve birçok özellik ile donatılmış Cadillac Flat Top ile tabi ki boy ölçüşemez.

3 Çiftçi’nin Yeğeni: Luke Skywalker – Ford Mustang Convertible

Çiftçi'nin Yeğeni: Luke Skywalker - Ford Mustang ConvertibleTozlu çölde büyüyen zavallı Luke Skywalker, kendi eğlencesini yaratmak zorunda kaldı. Döküntü bir arabayı gün ışına çıkardığı güne kadar, droidleri tamir edip makinelerin bazılarını kurcalayarak zaman geçiriyordu. Her tarafı kumlarla dolmuş bu araç, Luke’nin sihirli işçiliği sonunda çalıştı ve kedi yavrusu gibi hırlamaya başladı. Yeniden restore edilen Ford Mustang Convertible gibi çölde hız limitlerini zorlayabilecek her hangi bir araç yoktu. Bagger’s Kanyonu’na doğru yol alabilmek için aracın konvertibl olması gerekir.

Efsane yapımı konu alan DEVON TASARIMI MUHTEŞEM BİR SAAT: STAR WARS isimli tasarımı, ilgili yazımızdan daha yakından inceleyebilirsiniz.

2 Dövmeli Tehlike: Darth Maul – Suzuki Hayabusa

Dövmeli Tehlike: Darth Maul - Suzuki HayabusaSadece Bölüm 1’de karşımıza Zabrak kötü adamı olarak çıktığında, ulaşım ve silahlanmada kullandığı araçların muhteşem şekli ile bu listedeki yerini hak ediyor. Tatooine’nin kumlarında onu modifiyeli Razalon FC-20 kadar hızlı taşıyabilecek bir araç mümkün mü diye düşündüğümüzde, aklımıza Maul’u simgeleştiren siyah ve kırmızı renkler ile bezenmiş Suzuki Hayabusa’dan başka seçenek gelmiyor. 1999 veya 2000 yılında üretilen Hayabusa’nın modifiyesiz halinin en yüksek hızı yaklaşık 320 km/s. Hayabusa’nın Bloodfin hızlandırıcıları kadar manevra kabiliyeti olmasa bile, Maul bu hız farkını tercih edecektir.

1 Kelle Avcısı: Boba Fett – Corvette Stingray Z06

Kelle Avcısı: Boba Fett - Corvette Stingray Z06Şimdi huzurlarınızda tanıtılmaya hiç ihtiyacı olmayan bir adam var. Boba Fett, bütün Star Wars serilerinin simge isimlerinden biri haline geldi. Peki, hangi araba Fett gibi bir efsaneye yakışabilir? Fett’s Vette… MC Chris 2001 yılında “Fett’s Vette” şarkısını yayınlamasından bu yana, bizim ölüme meydan okuyan favori kelle avcımız her zaman şık bir Corvette içinde resmedildi. Modern arabalar için bu durumu güncellediğimizde Boba Fett, yeni Corvette Stingray Z06’nın muhteşemliğine bakakalacak.

Ülkemizde de 18 Aralık’ta vizyona girecek olan Star Wars serisinin yeni filmi hepimizi oldukça heyecanlandırıyor. Bölüm 7’yi beklerken “Güç sizinle olsun” demeden önce bu eşleşmeler sizce nasıl olmuş? Bu karakterleri andığımızda, aklınızda başka hangi araçlar canlanıyor? Bu soruların cevaplarını da yorumlarınızla birlikte bizimle paylaşabilirseniz seviniriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum