Yatırım yapmaya başla!

Star Wars 100 Ülkenin Ekonomisini Ardında Bıraktı!

40 yıl önce genç bir bilim kurgu aşığının ellerinde hayat bulan ve sonrasında sinema tarihinin efsanevi serilerinden biri haline gelen Star Wars, 100 ülkenin ekonomisini geride bırakmayı başardı! İşte filmleri, kitapları, DVD ve lisanslı ürünleriyle dünya ülkelerine eşdeğer Star Wars hakkındaki detaylar;
Star Wars 100 Ülkenin Ekonomisini Ardında Bıraktı!

“Çok, çok uzak bir galakside” değil, dünya genelinde 100’den fazla ülkenin ekonomisini geride bırakan bir film olarak karşımıza gelen Star Wars ya da Türkçe haliyle Yıldız Savaşları; lisanslı ürünleri, kitapları ve DVD satışları da eklendiğinde Avrupa Birliği’ndeki ülkelerin toplam gayri safi milli hasılasını bile geçmeyi başarıyor.

Son filmiyle bile 30’a yakın ülkenin ekonomisini geçmeyi başaran George Lucas imzalı Star Wars, “Ekonominin Galaktik İmparatorluğu” haline gelmiş durumda. Lucas’ın henüz 20’li yaşlarında kaleme aldığı ve senaryosu üzerinde tamı tamına 3 yıl boyunca uğraştığı Star Wars; Martin Scorsese ve Brian De Palma gibi usta yönetmenler tarafından kabul görmemişti.

Daha sonra yönetmen koltuğuna oturan George Lucas, şimdilerde dünyanın en zengin yönetmenlerinden biri olarak karşımıza geliyor. Scorsese ve Palma bu efsane serinin başına geçmedikleri için pişman mıdır bilinmez, ancak muhtemelen bu rakamları duyduktan sonra “keşke” diyebilirler.

İşte Ekonominin Galaktik İmparatoru Star Wars hakkında detaylar;

Star Wars Efsanesinin Toplam Kazancı Ne Kadar?

Star Wars Efsanesinin Toplam Kazancı Ne Kadar?2017’nin Aralık ayında vizyona girecek olan Star Wars 8: The Last Jedi fragmanı yayınlandığı ilk andan itibaren rekora koşuyor. Halihazırda vizyona giren diğer filmleriyle 7.08 milyar dolarlık gişe hasılatına imza atan Star Wars, yeni filmiyle de olağanüstü bir başarıya imza atacak gibi görünüyor. Han Solo rolüyle kalpleri fetheden Harrison Ford’un, Star Wars gelirlerinin %1’ini alarak seriye dahil olmasının sebebi de böylelikle anlaşılmış oluyor.  

Star Wars Toplam KazancıSadece unutulmaz filmleriyle değil aynı zamanda oyuncakları, kitapları, oyunları ve diğer lisanslı ürünleriyle de tamı tamına 33 milyar dolarlık kazanç sağlamayı başarıyor. Böylelikle Star Wars, 100 ülkenin gayri safi milli hasılasından çok daha büyük bir ekonomi yaratıyor.

Sosyal Medyayı Coşturan Star Wars Günü!

Sosyal Medyayı Coşturan Star Wars Günü!4 Mayıs’ta 6. kez özel gününü kutlayan unutulmaz seri filmlerden Star Wars, Türkiye Cumhuriyeti Jandarma Genel Komutanlığı başta olmak üzere, belediyelerden, spor dünyasından ve markalardan da kutlama mesajları almıştı. Star Wars Günü’nde Türkiye’den atılan tweetler, belki de bu serinin olağanüstü başarısını bir kez daha gözler önüne sermiş oldu. “Güç seninle olsun (May the Force be with you)” repliğiyle milyonlarca tweet ve kutlama mesajı atıldı. Kısacası sosyal medya 4 Mayıs’ta Star Wars ile birlikte coştu.   

Star Wars Gelirleri Türkiye’nin Zenginlerinin Toplam Servetine Eşit!

Star Wars Gelirleri Türkiye'nin Zenginlerinin Toplam Servetine Eşit!Dünya çapında büyük ilgi gören ve hem lisanslı ürünlerinden hem de filmlerinden toplamda 40 milyar dolarlık dev bir kazanç elde eden Star Wars, geliriyle de Türkiye’nin en zengin iş adamlarını bile geride bırakmayı başardı. Sadece seri filmleriyle bile 7 milyar doların üzerinde bir hasılata imza atan Star Wars, 3 milyar 900 milyon dolarlık net servete sahip olan Türkiye’nin en zengin ismi Murat Ülker‘i de yakalamayı başardı.

Toplamda 30 milyar dolar ila 40 milyar dolar arasında bir kazanç sağladığı belirtilen Star Wars, Türkiye’nin en zengin 12 isminin toplam serveti ile eşit miktarda gelire sahip oldu. Yeni filmiyle kazancını daha da arttırması beklenen Star Wars, elinin değdiği hemen hemen her şeyi adeta altına dönüştürüyor. Peki, 100 ülkenin ekonomisini geride bırakan, dünyanın en sevilen seri filmi Star Wars, sizce bu kadar yoğun ilgiyi ve böylesine devasa bir serveti hak ediyor mu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum