Yatırım yapmaya başla!

“Otopark Robotu Stan” Londra Havalimanında Hizmet Verecek!

Stanley Robotics adlı şirket, havalimanlarındaki park etme sorununu size en kolay hale getiriyor...
“Otopark Robotu Stan” Londra Havalimanında Hizmet Verecek!

Gelecek dünyasında bizleri nasıl araçlar bekliyor olacağının cevapları teker teker veriliyor. Otomotiv, teknoloji ve yazılım şirketleri sürekli olarak otonom araçların en sağlıklı halleri için çalışıyorlar. Bunlar gündelik yaşantımızda, araçlarımızın özerk bir yapıya kavuşturularak zorlu koşullarda daha fazla rahat etmemiz için yapılıyor. Bundan 25 yıl sonra tüm araç modellerinin kapsülleşeceği, çoğu otomobil markasının ortak olacağı söyleniyor.

Kimine göre bu haberler korkutucu gelse de elektrikli otonom sistem kullanımına katılan Stan, insanların havalimanlarında işlerini daha fazla kolaylaştırılmak istiyor. Basit ama işlevsel bir platform üzerine kurulu araç sistemi, yine bir yapay beyin yardımıyla ilerletiliyor…

Vale robotla yapılmak istenenler gayet basit mantıkla gözüküyor.

Görüldüğü üzere Stan, mini bir forklift ölçülerinde. Stanley Robotics şirketinin ürünü olan bu otonom makinanın denemeleri yapılmış. Ağustos ayında Gatwick Havaalasında test edilerek yaptığı işler izlenmiş. Alışılmışın dışında duran Stan, size veya arabanızın anahtarına ihtiyaç duymuyor. Yapısı, bazı büyük kargo şirketlerinde kullanılan mini robotların, geniş kapsamlı düşünülmüş şekli dememiz de mümkün.

Hava limanları için tasarlanan taşıyıcı araç, belirli bir otomasyon sistem bağlantılarıyla hareket edecek.

Acil bir işiniz varsa vede o kadar da fazla park etme yeteneğiniz yoksa, Stan’ın kurtarıcı olacağı bir kesin! Veya bundan daha iyi bir park edici bulamazsınız! Havaalanına gittiğinizde sistem, sizin uçuş numaranızı alacak. Aracızı kitleyecek ve anahtarınızı yanınıza alarak uçaktaki yerinizi alacaksınız. Park robotu hazır olan park alanlarında aracınızı sistemli şekilde yerleştirecek.

İş veya tatil seyahati dönüşünüzde de yine basit bir şekilde, uçuş numaranızı sisteme okutup bekleme salonunda aracınızın gelmesini bekleyeceksiniz. Aracınızı dört tekerlek bölgesinden kaldırarak ilerleyen Stan, dengeli ve güçlü bir iskelet yapısına sahip olacak.

Sistem ve robotlar Paris havaalanlarında denenmiş.

En başta gelişi güzel park etmelerin önüne geçilerek daha fazla araç park yeri sağlanmış olacak. Stan, Paris Lyon ve Düsseldorf‘taki havalimanlarında denenmiş ve sağlıklı sonuçlar alınmış. Stan’ın şimdiki denemesi ve tam zamanlı kullanımı İngiltere’de yapılacak.

Otoparkı düzeneleyen Stan sayısının 170’ten 270’e çıkması bekleniyor. Bilgi verilmesede güçlü elektrikli motorlarla işini yapmasını beklediğimiz bu havalimanı robotunun kısa sürede tüm dünyada yaygınlaşacağını düşünüyoruz. Ve İngiltere’de araç park kapasitesinin 6 binden 9 bine çıkacağı da eklendi.

Kendi kendine gidebilen araç konusu günden güne gelişiyor ve insanların hizmetine sunulmak içn hazırlanıyor. Kroger ve Nuro şirketleri ortak bir sipariş aracını göstermişlerdi. Bu, marketlerin kullanabileceği, kolay ulaşıma sahip ve tamamen insan konforuna yönelik yenilikçi bir market ürünleri taşıma yöntemiydi.

Stanley’in bu havalimanı robotu da aynı düşünce üzerinde şekillendirilmiş. Elektrik ve otonomun kol kola götürüldüğü bu çağda, Stand gibi platform araçlarının, işi taşıma olan tüm sektörlere sıçrayacak bir teknoloji gözüyle bakabiliriz. Sizin Stan park robotu hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum