Yatırım yapmaya başla!

Marvel Efsanesi Stan Lee, Eski Şirketine 1 Milyar Dolarlık Dava Açtı!

Spider-Man, Iron Man, Hulk ve X-Men gibi süper kahramanların yaratıcısı Stan Lee, 2001 yılında kurduğu şirkete karşı 1 milyar dolarlık dava açtı. İşte ayrıntılar;
Marvel Efsanesi Stan Lee, Eski Şirketine 1 Milyar Dolarlık Dava Açtı!

Marvel Comics efsanesi Stan Lee, 2001 yılında kurduğu POW! Entertainment isimli prodüksiyon şirketine 1 milyar dolarlık dava açtı. Beverly Hills, Kaliforniya merkezli POW! Entertainment hakkında suç duyurusunda bulundu.

95 yaşındaki ABD’li çizgi roman yazarının 1 milyar dolarlık davası manşetlerde yer ederken, Stan Lee’nin açıklamaları olayı daha da ilgi çekici kıldı. Çünkü Stan Lee’ye göre eski ortakları Shane Duffy ve Gill Champion, kendisinin kötü sağlık durumundan faydalanarak POW! Entertainment’in satışını yapmışlardı.

Stan Lee’ye göre 2001 yılında kurduğu POW! Entertainment’in Çinli Camsing International’a satışı sahtekarlıkla yapılmıştı.

Stan Lee'ye Göre POW! Entertainment'a Milyarlık DavaStan Lee, Shane Duffy ve Gill Champion’un kendisini belgeleri imzalatmak için kandırdıklarını, hatta ikilinin Lee’nin imzasını taklit ettiklerini iddia etti. Tabii, bilmeyenler için POW! Entertainment’in satışının 2017’nin Ekim ayında yapıldığını da belirtelim. Ve bu sıralarda Stan Lee’nin sağlık durumu pek iyi değildi, ayrıca hayatını kaybeden eşi Joan’ın acısını yaşıyordu.

Stan Lee’ye göre o POW! Entertainment’e isim hakkını kullanması için hiçbir şekilde izin vermemişti.

Stan Lee POW! Entertainment’e İsm Hakkını VermediZaten davada da isminin Stan Lee’nin en önemli ve en değerli mülkiyeti olduğu, bunu hiçbir şekilde satmayacağı söyleniyordu. Hatta dosyada, “Stan Lee Disney’le yıllar önce yaptığı anlaşma sırasında dahi isim hakkını vermemiştir” bilgilerine yer verildi.

Kısacası ünlü kişilik şu anda POW! Entertainment’in kendisine 1 milyar dolarlık ödeme yapmasını, ayrıca haklarının geri verilmesini istiyor.

Stan Lee Dolandırılıyor mu?Ayrıca yaptığı son duyuruda Facebook ve Instagram hesaplarının hacklendiğini belirterek Twitter takipçilerinden kendisini dolandırıcılara karşı savunmalarını istiyor. Yeri gelmişken; Stan Lee’nin daha önce de eski menajerini kendisini dolandırmakla suçladığını hatırlatalım. Stan Lee eski menajeri Jerardo Olivarez’in kendisinden milyonlarca dolarlık para sızdırdığını iddia etmişti.

Eşi öldükten sonra onun umutsuzluğundan faydalanmak isteyenlerin hedefi haline geldiğini belirten Stan Lee’ye göre Olivarez onun Merrill Lynch’teki hesabından 4.6 milyon dolarlık para aktarımı yapmıştı. Kısacası; Marvel’ın ikonik süper kahramanlarını yaratan isim ya gerçekten yaşı gereği bunama belirtileri gösteriyor ya da söylediği gibi sürekli olarak etrafındaki insanların suiistimaline uğruyor. Ancak bu konuda bir kanıya varmak için davanın sonucunu beklemek gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum