Yatırım yapmaya başla!

Hızla Yaygınlaşan SSD Teknolojisi Western Digital’e Fabrika Kapattırıyor

Dünyanın önde gelen sabit disk üreticisi Western Digital, üretim halinde olan üç fabrikasından birini kapatmaya hazırlanıyor.
Hızla Yaygınlaşan SSD Teknolojisi Western Digital’e Fabrika Kapattırıyor

Hızla gelişen teknoloji, veri depolama alanlarında da etkisini gösteriyor. Son yıllarda SSD’lerin hızla yaygınlaşmasıyla beraber, bilgisayar hızlarında önemli artışların gerçekleştiğine tanık oluyoruz. Bu durum haliyle bugüne kadar klasik sabit disklere olan ilginin azalmasına neden oluyor.

SSD’ler sahip olduğu okuma yazma hızı ile işletim sistemlerinin çok daha stabil ve hızlı çalışmasına olanak sağlıyor. Farklı tür disklere sahip bilgisayarların performans karşılaştırmasına buradan tanık olabilirsiniz. Dünyanın en büyük sabit disk üreticilerinden olan Western Digital, SSD’nin yaygınlaşmasıyla beraber sabit disk fabrikalarından birini kapatmaya hazırlandığı öğrenildi.

Westen Digital Fabrika Kapatıyor

Westen Digital Fabrika Kapatıyor

Dünyada disk üreticisi dendiğinde akla gelen ilk firmalar Western Digital, Seagate, Samsung, Kingston gibi teknoloji devleri oluyor. SSD’nin son yıllarda hızlı bir şekilde yaygınlaşması, son kullanıcının sabit disklere olan ilgisinde azalmaya neden oldu.

Bu durum sonrası teknoloji devi şirketler de yatırımlarına bu çizgide yön verecek gibi duruyor. Bu durumu doğrulayan bir haber Western Digital’den geldi. Teknoloji devi şirketin Malezya’da bulunan sabit disk fabrikasını, taleplerin azalması nedeniyle kapatmaya hazırlandığı öğrenildi.

Fabrika 2019 Sonunda Kapanıyor

Fabrika 2019 Sonunda Kapanıyor

Teknoloji devinin Malezya’da bulunan sabit disk üretimi yapan fabrikasını 2019 yılının sonlarına doğru kapatması bekleniyor. Şirketin bu kararı almasında en büyük sebep şüphesiz SSD’nin yaygınlaşmasıyla beraber tüketicinin sabit disklere eskisi kadar ilgi duymaması.

1973 yılından beri üretim yapan fabrikanın kapanmasının ardından WD’nin elinde Tayland’da bulunan iki fabrika kalmış olacak. Sabit disk fabrikasını kapatacak olan WD’nin, SSD teknolojisine yönelik önemli yatırımlar yaptığı da biliniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum