Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Square Enix CEO’su Metaverse ve NFT Planlarından Bahsetti

Oyun şirketinin CEO'su, blockchain alanında yönelik planlarından bahsetti. İşte detaylar…
Square Enix CEO’su Metaverse ve NFT Planlarından Bahsetti
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan Square Enix, NFT ve oyna-kazan oyunlarının daha geniş çapta benimsenmesine yönelik çalışmalar yürütüyor. Square Enix’in CEO’su Yosuke Matsuda, ​​şirketin blockchain ve NFT’lere yönelik niyetlerini açıkladı.

Matsuda, Facebook’un Meta olarak yeniden adlandırmasının, kavramın geçici bir heves olmadığının kanıtı olduğunu belirtti. Şirket yöneticisi 2022’nin metaverse ekosistemi için parlak bir yıl olacağını tahmin ediyor.

Matsuda, 2021’in NFT’ler ve metaverse için birinci yıl olduğuna ve bu sırada her zaman piyasa spekülasyonlarına uymayan çok sayıda vahşi ticaretin gerçekleştiğine dikkat çekiyor. Blok zincirine yapılan yatırımlar hala hızlı bir oranda artıyor ve bu teknolojiyi meşrulaştırmaya çalışmakta en kararlı olanlardan bazıları oyun sektöründen şirketler oldu.

Square Enix başlangıçta , Ethereum tabanlı bir metaverse oyunu olan The Sandbox için 2 milyon dolarlık bir finansman turuna katılarak metaverse yatırım yapmıştı. Matsuda’nın yıllık mektubu, firmanın gelişen birkaç teknolojiyi ikiye katladığını gösteriyor.

Matsuda’nın mektubu, Ubisoft’un NFT ve blok zinciri emellerine bağlı kalacağı yönündeki konumunun yeniden doğrulanması gibi görünüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%