Yatırım yapmaya başla!

Koenigsegg Hollandalı Spyker Car’a Artık Motor Vermeyeceğini Duyurdu!

Hollandalı egzotik spor araba üreticisi Spyker, Koenigsegg ile olan anlaşmasında sıkıntılar yaşadı. Detaylar haberde...
Koenigsegg Hollandalı Spyker Car’a Artık Motor Vermeyeceğini Duyurdu!

Hollandalı spor araba üreticisinin şu sıralar işleri pekte iyi gitmiyor! 19 yıl önce kurulan Sypker Car, aynı zamanda uçak üretimi de yapmaktadır. Şirketin 2011 yılında belli olmayan nedenlerden dolayı iflas kararı çıkmış. Yeniden yapılandırmaya alınan Spyker, 2014 yılında yeniden faaliyete geçirilmiş.

Hollandalı şirketin egzotik C8 Spoiler ile spor araba dalında iyi işler başardığını söyleyebiliriz. Silvestris V8‘le başlayan süreç, SUV konseptlerine kadar ilerleyebilmiş. Geçtiğimiz sene Koenigsegg ile anlaşma yapan Spyker’a İsveçli şirketten veto geldi! İşte detaylar…

Spyker 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda ısmarlama motorlar çin Koenigsegg’le el sıkışmış.

Spyker C8 Koenigsegg Motorİki şirketin anlaması; geleceğin Spyker C8 modellerinin motor tedariğinin Koenigsegg’in yapacağı yönündeydi. Anlaşmaya göre geliştirilecek ünitenin hepsi 5.0L V8 olacaktı.

Yani Koenigsegg’in araçlarında kullandığı ile aynı! Şirket sözcüsü Steve Ward’a göre 18 aylık süreçte Spyker’dan hiçbir şekilde sipariş almamışlar.

Şartlar karşılanmadığı için Spyker’a motor üretimi sonlandırılmış.

Spyker C8 Koenigsegg Motor SorunuYine Koenigsegg basın sözcüsü Ward, “Spyker’a iyi bir gelecek diliyoruz ve bir kez daha büyüleyici arabalarını teslim edebileceklerini umuyoruz.” dedi.

Hollandalı şirket, C8 Preliator ve C8 Preliator Spyder prototiplerini hazırlamış ve planları her birinden 50 veya 100 adet üretmekmiş. Özgün kokpit tasarımlarıyla kendine hayran bırakan şirketin, sanırız işleri halen daha toparlayamamış.

İflastan sonra toparlanmanın da zaten sistemsel olarak kolay olmayacağını düşünüyoruz. Belki de Koenigsegg ile olan anlaşması biraz erken olmuştur. Bu süreçten sonra Spyker araç üretim kararı alırsa motor kısmını kimden temin edecek orası belirsiz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum