SpotMini Köpeklerden Oluşan Ekip Bu Sefer Kamyon Çekerken Görüntülendi!

Dünyaca ünlü dev robot üreticisi Boston Dynamics’in geçtiğimiz yıl tanıttığı robot köpeği SpotMini, yeni performanslar ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Teknoloji harikası SpotMini’ler bu sefer bir ekip çalışmasında görülüyor. Videoda SpotMini’lerin 10 tanesi tonlarca ağırlığa sahip kamyonu otoparkta çekiyor.

Boston Dynamics’in açıklamasına göre SpotMini’ler kendi ağırlığının yarı ağırlığını çekecek güce sahip. Tam şarj ile 90 dakika boyunca aralıksız çalışabilen SpotMini, en zorlu arazilerde zorlanmadan hareket edebiliyor. Geliştirilen yeni nesil robotlar ev ve iş hayatı olmak üzere pek çok alanda aktif olarak kullanılabiliyor.

Mus, Spot Mush! adı ile paylaşılan videoda robot köpeklerin uyum içerisinde hareket ettikleri gözlerden kaçmıyor. Robot teknolojisinde yaşanan gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor. Geliştirdiği ürünler ile tüm dikkatleri üstüne toplayan Boston Dynamics’in önümüzdeki günlerde insansı bir robot ile sahneye çıktığını görebiliriz. Adeta bir kızağı çekercesinde kamyonu arkasına takan robot köpeklerin etkileyici performansını videodan izleyebilirsiniz.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur