Yatırım yapmaya başla!

Spotify Daha Önce Android için Sunduğu Zamanlama Özelliğini iOS’a Getiriyor

Dijital müzik servisi Spotify, iOS kullanıcılarının uzun zamandır beklediği zamanlama özelliğini dağıtmaya başladı.
Spotify Daha Önce Android için Sunduğu Zamanlama Özelliğini iOS’a Getiriyor

İsveç merkezli dijital müzik uygulaması Spotify, geniş kütüphanesi ve kullanıcı dostu özellikleri ile her geçen popülerliğini artırmaya devam ediyor. Son rakamlar platformun toplam kullanıcı sayısının 230 milyonu aştığını ve bunun 100 milyondan fazlasının ise ücretli aboneler olduğunu gösteriyor. Şirket sahip olduğu pazar payı ile Apple Music, Deezer ve YouTube Music gibi rakiplerinin fazlasıyla önünde yer alıyor. Aradaki farkı daha da artırmak isteyen çevrimiçi müzik servisi sürekli yeni özellikler geliştiriyor.

Geçtiğimiz aylarda popüler müzik servisi kullanıcı dostu bir özelliği Android platformu için sunduğunu duyurmuştu. Uyku zamanlaması adı verilen özellik ile kullanıcılar belirledikleri süre içerisinde uygulamanın kapanmasını sağlıyor. İlk olarak Android uygulamasında yer alan bu özelliği iOS kullanıcıları ise uzun zamandır bekliyordu. Şirket yaptığı açıklama ile iOS uygulaması için uyku zamanlama özelliğini dağıtmaya başladığını ilan etti.

Zamanlama Özelliği iOS’a Geliyor

Zamanlama Özelliği iOS’a Geliyor

Spotify masaüstü ile beraber kullanıcı trafiğinin büyük bölümü iOS ve Android uygulamaları üzerinden çekiyor. Dolayısıyla bu mecralara gelen yenilikler çok daha fazla geniş kitleyi etkisi altına alıyor. Daha önce Android kullanıcıları için sunulan uyku zamanlama özelliğinin iOS için kademeli olarak dağıtımının başladığı duyuruldu. Otomatik Kapatma adı verilen özellik ile kullanıcılar müziğin durması için 5 dakikadan 1 saate kadar süre belirleyebiliyor.

Müzik dinleme ekranında sağ üst köşede bulunan üç nokta üzerinden açılan menüde zamanlayıcıya dair ayarlamaları görmek mümkün. Spotify ayrıca uykuya geçerken müzik dinlemek isteyenler için özel bir çalma listesi oluşturuyor. Uyku bölümünde kullanıcıların zevklerine yönelik farklı tarzlarda müziklere erişim sağlanabiliyor. Zamanlayıcı aracı ile uykudan bir anda müzik sesleri ile kalkma olasılığı ortadan kalkmış oluyor.

Özellik iOS’a Epeydir Bekleniyordu

Özellik iOS’a Epeydir Bekleniyordu

Spotify bu özelliğin dağıtımına yeni başladı. Zamanlama özelliğine erişmek için App Store’dan uygulamanın 8.5.34 kodlu sürümünü almak gerekiyor. Tabi bu güncellemeye ulaşmanın 1-2 günü bulabileceği belirtiliyor. Çevrimiçi müzik servisinin aylar öncesinden Android için sunduğu bu özelliği iOS’a neden geç getirdiği ise merak ediliyor.

Kimi kaynaklara göre Apple Music’in öne çıkması adına şirketin Spotify’ın güncellemelerini beklettiği iddia ediliyor. Daha önce Spotify’ın da doğrudan Apple’a yönelik benzer suçlamalarda bulunduğu biliniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum