Yatırım yapmaya başla!

Spotify’ın Yerel Müzik Kütüphanesine Sınırsız Şarkı Eklenebilecek

Müzik servisi Spotify, yerel kütüphaneye eklenen şarkı sayısı limitini kaldırma kararı aldı.
Spotify’ın Yerel Müzik Kütüphanesine Sınırsız Şarkı Eklenebilecek

Mobil cihazların kullanım alanının yaygınlaşması ile beraber dijital uygulamaların hızla hayatımıza girdiğine tanık oluyoruz. Müzik servisleri de bu alandaki başlıca uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor. Spotify, Apple Music, YouTube Music gibi platformda dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor.

Bu servisler arasında Spotify’ın kullanıcı sayısı olarak rakiplerinden epey önde olduğunu söyleyebiliriz. Şirketin 2020 yılının ilk çeyrek verilerine göre ücretli kullanıcı sayısı 130 milyon rakamını geçmiş durumda. İsveç merkezli müzik servisi kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak adına uygulamasına yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde platform ücretli abone olacaklar için ücretsiz deneme süresini artırma kararı almıştı. Buna göre 1 ay olan ücretsiz deneme süresi 3 aya çıkmış oldu. Son olarak yerel şarkı kütüphanesine yönelik bir düzenleme daha yapıldı.

Yerel Kütüphaneye Şarkı Ekleme Limiti Kaldırıldı

Yerel Kütüphaneye Şarkı Ekleme Limiti Kaldırıldı

Bilindiği üzere Spotify’da görüntülenen şarkılar platformun çevrimiçi sunucularında tutuluyor. Ancak isteyenler kendi cihazlarında bulunan şarkıları da uygulama içerisine ekleyebiliyor. Bununla beraber Premium hesap kullanıcıları müzikleri bu bölüme indirebiliyor ve çevrimdışı olarak dinleyebiliyor.

‘Yerel Dosyalar’ adı altında bulunan bu bölüme 10 bin adete kadar şarkı eklemek mümkün oluyordu. Müzik servisi almış olduğu bu karar ile kütüphaneye müzik ekleme limitini kaldırdı. Şirketin bu konuyla ilgili daha önce kullanıcılardan olumsuz geri dönüşler aldığı belirtiliyor. Kullanıcılar limite ulaştığında indirmek istediği şarkıları farklı çalma listelerinin içerisine koymak durumunda kalıyordu.

Spotify’dan yapılan açıklamada özelliğin dağıtım aşamasında olduğu ve önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara ulaşacağı belirtildi. Bu yüzden halen bazı kullanıcıların ‘kütüphane dolu’ uyarısı alabileceği ifade ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum