Yatırım yapmaya başla!

Kullanıcı Sayısı Artan Spotify’ın Üçüncü Çeyrek İtibariyle Gelirlerinde Düşüş Yaşanıyor

Popüler müzik servisi Spotify’ın açıkladığı üçüncü çeyrek sonuçlar, gelirlerde düşüş yaşandığını ortaya koydu.
Kullanıcı Sayısı Artan Spotify’ın Üçüncü Çeyrek İtibariyle Gelirlerinde Düşüş Yaşanıyor

Dünyanın en büyük çevrimiçi servislerinin başında gelen Spotify, son dönemde daha iyi kullanım deneyimi sunmak için çeşitli güncellemeler yapıyor. Geçtiğimiz aylarda premium hesap kullanıcıları için şarkı indirme limitini üçe katlayan dev platform, artan kullanıcı sayısıyla da dikkat çekmeye devam ediyor.

Şirketin kullanıcı sayısının her geçen gün katlandığı biliniyor. Ancak aynı performans elde edilen gelirlerde görünmüyor. Şirket son olarak üçüncü çeyrek raporlarını açıkladı. Ortaya çıkan rakamlar gelirlerin beklendiği gibi artmadığını ortaya koydu. Özellikle ikinci ve üçüncü çeyrek rakamları arasındaki eksi yöndeki fark dikkat çekiyor.

Spotify’ın Kar Oranında Düşüş

Spotify’ın Kar Oranında Düşüş

Popüler çevrimiçi müzik servisi son 3 aylık süreçte kullanıcı sayısında büyük artış yaşadı. Premium kullanıcı sayısını son 3 ayda 83 milyondan 87 milyona kadar artırmayı başardı. Ayrıca yaz dönemi boyunca kullanıcı sayısının 101 milyondan 191 milyona kadar çıktığı biliniyor.

Ancak şirketin açıkladığı mali raporlar, artan kullanıcı sayısına rağmen beklenen karın elde edilmediğini gösteriyor. Spotify ikinci çeyrekte 102 milyon olarak açıkladığı kar oranının, üçüncü çeyrekte 6.8 milyon dolara kadar düştüğünü açıkladı. İki bilanço dönemi arasındaki 95 milyon dolarlık fark son derece dikkat çekiyor.

Hedeflerden Sapma Yok

Hedeflerden Sapma Yok

Spotify her geçen gün kullanıcı sayısını artırırken, bir yandan da platformdan ayrılan kullanıcı sayısını azaltıyor. Şirketin önümüzdeki döneme dair hedeflerinde ise herhangi bir sapma yok. Önümüzdeki günlerde Samsung ile yaptığı anlaşma ile adından söz ettirecek şirket, dikkat çekmeye devam edecektir.

Platformun dördüncü çeyreğe dair hedefleri ise göz dolduruyor. Bir sonraki bilanço dönemi için toplam abone sayısını 96 milyona, kullanıcı sayısını ise 206 milyona ulaştırmayı hedefliyor. Ancak düşen kar oranlarına karşın müzik servisinin ne gibi hamleler yapacağı merak konusu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum