Yatırım yapmaya başla!

Spotify Ücretsiz Kullanıcılarını Sevindirecek Yenilikler Üzerinde Çalışıyor!

Halka arzıyla çok konuşulan ve borsada unutulmayacak hikayeler yazan Spotify, ücretsiz müzik servisine yeni özellikler getireceğini duyurdu. İşte detaylar;
Spotify Ücretsiz Kullanıcılarını Sevindirecek Yenilikler Üzerinde Çalışıyor!

Geçtiğimiz günlerde yapılan halka arzı ile çok konuşulan Spotify ilk gününde % 13 prim yaparak 26.5 milyar dolar değere ulaşmış ve teknoloji dünyasının en başarılı halka arzlarından biri olarak tarihe yazılmıştı.

Popüler dijital müzik uygulaması şimdi de ücretsiz sürümüne getireceği güncelleme ile dikkatleri üzerine çekti. Bloomberg’in konuyla ilgili yakın kaynaklardan edindiği bilgilere dayanan habere göre platform şu sıralar ücretsiz müzik servisinin yeni bir versiyonunu faaliyete geçirmek için çalışıyor.

Ücret ödemeyen dinleyicilerin yeni aboneler için anahtar kaynak olduğu ve halka açılan şirketin kullanıcı sayısını artırmanın yollarını aradığı belirtildi.

Spotify Mobil Kullanıcaların İşini Kolaylaştırmaya Hazırlanıyor Bunun için Spotify’ın ücretsiz sürümünün kullanımını özellikle de mobil kullanıcıları düşünerek daha kolay hale getirmek için geliştirileceği söylendi. İsmi açıklanmayan kaynakların açıklamalarına göre şirketin bu plan üzerinde çalıştığı ve birkaç hafta içinde resmi duyuru yapılmasının beklendiği dile getirildi.

Sonuçta; Spotify’ın ücretsiz sürümünde ücretli sürümüne kıyasla pek çok kısıtlama bulunuyor ve bu durum kullanıcıların pek hoşuna gitmiyor.

Spotify Ücretsiz Müzik Servisine Yeni Özellikler Getiriyor!Ücretsiz müzik servisinde daha çok mobil servisten şikayet edilirken, bilgisayardan kullanım dinleyiciye daha çok özgürlük tanıyor. Örneğin; mobil cihazlarda şarkıları geri – ileri alma ve şarkı aralarına serpiştirilen reklamlar varken bilgisayardaki Spotify uygulamalarınınsa reklamlar devam ediyor fakat şarkı değiştirmede herhangi bir kısıtlama getirilmiyor.

Kaldı ki konuyla yakından alakalı kaynaklar, ücretsiz sürümün yeni versiyonunun ücretli sürümü fazla aratmayacağını iddia ediyor.

Spotify Ücretli Abone Sayısını Arırmak için Ücretsiz Kullanıcılara Yenilikler Sunacak!Ama bu durum akıllara, Spotify’ın ücretli kullanıcıların ücretsiz servise geçerek şirket gelirinin azalabileceği ihtimalini de getiriyor. Nitekim dijital müzik servisinin halihazırda 71 milyon ücretli abonesi, 86 milyon ise ücretsiz kullanıcısı bulunuyor.

Yani ücretsiz abonelerin getirilecek yeni özelliklerle ücret ödememeye devam etme riski de var. Fakat Spotify tam tersini düşünüyor olmalı ki böyle bir yeniliğe hazırlanıyor.

Son olarak; söz konusu güncellemenin Spotifty’ın cihazlardan bağımsız çalışacak cihazının lansmanını yapacağı 24 Nisan’da duyurulacağı tahminini de sizlerle paylaşalım. Bakalım, Spotify ücretsiz kullanıcılarını sevindirecek güncellemeyi ne zaman, nasıl yapacak?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum