Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Spotify Ücretsiz Hesap Kullanıcıları için Çevrimdışı Dinleme İmkanı Sunacak

Spotify ücretsiz hesap kullanıcılarını memnun edecek bir özellik sunmaya hazırlanıyor.
Spotify Ücretsiz Hesap Kullanıcıları için Çevrimdışı Dinleme İmkanı Sunacak
HABER GİRİŞ

Müzik servisleri her geçen gün daha fazla kişiye ulaşıyor. Spotify, Apple Music, Deezer ve YouTube Music gibi servisler kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak adına yeni özellikler geliştiriyor. Bu platformlar arasında kullanıcı sayısı olarak Spotify’ın rakiplerinden açık ara önde olduğunu söyleyebiliriz. İsveç merkezli müzik servisinin toplam kullanıcı sayısı 300 milyona yaklaşmak üzere.

Bilindiği üzere Spotify’da ücretli ve ücretsiz kullanım seçenekleri bulunuyor. Premium aboneler aylık ödedikleri ücret karşılığında reklamsız gösterim, çevrimdışı dinleme gibi ayrıcalıklardan yararlanabiliyor. Yaptığı sızıntılar ile tanınan Jana Manchun Wong, Spotify’ın ücretsiz hesap kullanıcılarını sevindirecek bir özellik üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Buna göre limitli olmak kaydıyla ücretsiz hesap kullanıcıları çevrimdışı olarak Spotify’da müzik dinleme özelliğine kavuşacak.

Ücretsiz Kullanıcılar için Çevrimdışı Dinleme Özelliği

Ücretsiz Kullanıcılar için Çevrimdışı Dinleme Özelliği

Yaptığı isabetli çalışmalar ile bilinen Jane Manchun Wong, Twitter hesabından Spotify’ın üzerinde çalıştığı yeni özelliklere dair paylaşımlarda bulundu. Buna göre müzik servisi kullanıcıların internet bağlantıları olmadan içerikleri dinleyebilme imkanı sağlayacak.

Bu özellikten halihazırda Premium kullanıcılar yararlanabiliyor. Ancak ücretsiz hesap kullanıcıları da 30 dakikaya kadar bu özellikten faydalanabilecek. Wong yaptığı paylaşımda, “Her gün 30 dakika internet olmadan dinleyin. Mobil veri ya da Wi-Fi’a gerek yok” ifadelerine yer veriyor.

GCM Yatırım Banner

Spotify’ın bu hamlesinin sebebi ise halen Premium planına geçmeyen kullanıcıların ilgisini çekmek olduğunu söyleyebiliriz. Henüz bu özelliğin ne zaman sunulacağı bilinmiyor ancak Spotify’ın test sürecine geçmiş olması çok fazla beklemeyeceğimiz anlamına geliyor.

Wong bir diğer paylaşımında ise Spotify’ın küçük ama dikkat çeken bir özellik üzerinde daha çalıştığına yer veriyor. Buna göre müzik servisi beğen butonu için yeni bir animasyonu test ediyor. Halihazırda beğen butonu üzerinde bir animasyon yer almıyor.

Araç Modu Görünümü Değişiyor

Araç Modu Görünümü Değişiyor

Spotify’ın iOS ve Android kullanıcılarında sürücüler için ‘Araba Modu’ bulunuyor. Son dönemde uygulamanın araçlarda da kullanım oranının artması ile beraber Spotify buraya yönelik yeni özellikler geliştirmeye başladı. Wong’un yaptığı paylaşıma göre müzik servisi ‘Araba Modu’ arayüzünde değişiklikler yapacak. Bu değişiklik ile beraber uygulamanın Google Asistan ile kontrol edilebilmesi sağlanacak.

Bu sayede yoğun trafikte kullanıcılar Spotify üzerinde sesli kontrol imkanına sahip olacak. Yeni arayüz ile beraber çalma listeleri daha görünür hale getirilecek. Müzik servisinin üzerinde çalıştığı tüm bu yeni özelliklerin önümüzdeki günlerde yayınlanacak güncelleme ile kullanıcılara ulaştırılması bekleniyor. Spotify’dan henüz bu özelliklere dair bir açıklama yapılmış değil.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın