Yatırım yapmaya başla!

Spotify Sevilen Sanatçıların Yeni Şarkılarını Öne Çıkaracak Özellik Geliştirdi

Müzik servisi Spotify, kullanıcı dostu yeni bir özelliği dağıtmaya başladı.
Spotify Sevilen Sanatçıların Yeni Şarkılarını Öne Çıkaracak Özellik Geliştirdi

İnternet kullanımı ve akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber pek çok yeni uygulama hayatımıza giriyor. Konu müzik dinleme olduğunda akla gelen platformların başında ise Spotify olmakta. İsveç merkezli müzik servisi bu pazarın büyük bölümünü kontrol ediyor. Son rakamlar uygulamanın toplam kullanıcı sayısının 270 milyonu geçtiğini ortaya koymuştu. Bu kitlenin 124 milyondan fazlası ise Premium ayrıcalıklarından yararlanıyor. Müzik servisi kullanıcılarına sunduğu deneyimi iyileştirmek adına yeni özellikler geliştirmekten geri durmuyor.

Son olarak geçtiğimiz günlerde çocuklar için geliştirilen Kids uygulaması bazı ülkelerde kullanıma sunulmaya başladı. Kısa süre önce mobil uygulamasına yönelik arayüz güncellemesi yapan müzik servisi, bir süredir üzerinde çalıştığı özelliğini de dağıtmaya başladı. Follow Feed adı verilen özellik ile sevilen sanatçıların yeni şarkılarına erişim daha kolay bir hale geliyor.

Spotify’dan Yeni Takip Özelliği

Spotify’dan Yeni Takip Özelliği

Kullanıcılar sevdiği sanatçıları takip listelerine ekliyor ve onların tüm müziklerini dinleyebiliyor. Ancak bu bu sanatçılar yeni şarkı çıkardığı zaman haberleri olmayabiliyor. Spotify bu eksikliği kapatacak yeni özelliğini bir süredir test ediyordu. Sosyal medya analisti Jane Manchun Wong, uygulamanın kodları içerisinde Follow Feed özelliğine daha önce rastlamıştı. Özellik sayesinde takip edilen bir sanatçının yeni albümü ya da şarkısı çıktığında kullanıcılar hemen haberdar olabilecek.

Bu özellik beraberinde takip edilen sanatçılara alternatif olacak başka sanatçılar da önerecek. Dolayısıyla yeni kişileri keşfetmek kolay hale geliyor. Müzik servisi v8.5.51.941 sürüm kodu ile yayınladığı güncellemesinde yeni özelliğini kullanıcıların beğenisine sunmuş durumda. Henüz test aşamasında olan bu özellik sınırı sayıda kullanıcı tarafından kullanılabiliyor. Ancak önümüzdeki günlerde platform genelinde herkes bu özelliğe ulaşabilecek.

Follow Feed’in nasıl çalıştığına değinecek olursak, uygulamanın sağ üst bölümünde şimşek butonuna yer veriliyor. Bu butona tıklandığında kullanıcılar takip ettikleri sanatçıların yeni şarkıları hakkında haberdar olabilecek. Yine bu bölümde sanatçı önerileri de kendisine yer bulacak. Apple Music ve YouTube Music gibi rakiplerine göre çok daha fazla kullanıcısı olan Spotify, geliştirdiği yeni özellikler ile kitlesine sahip çıkmaya devam edecek gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum