Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Spotify’a Şarkı Sözleri ile Müzikleri Bulma Özelliği Geldi

Müzik servisi kullanıcıların şarkıları daha kolay bulmasını sağlayan bir özellik geliştirdi.
Spotify’a Şarkı Sözleri ile Müzikleri Bulma Özelliği Geldi
Yorum

Son yıllarda akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber dijital uygulamalar hemen herkesin başlıca tercihi haline geldi. Müzik uygulaması olarak Spotify’ın bu alanda öne çıktığı biliniyor. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere toplam kullanıcı sayısı 300 milyona yaklaşan İsveç merkezli müzik devi, sunduğu hizmeti iyileştirmek adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor.

Şirket geçtiğimiz günlerde dinleyicilerin geçmişe yolculuk etmesini sağlayacak zaman kapsülü adlı çalma listesini yayınlamıştı. Platform sayısız şarkıya ev sahipliği yapıyor ve kütüphanesine her geçen gün yeni şarkılar katılıyor.

Şirket kullanıcıların bilmedikleri bir şarkıyı daha kolay bulmalarını sağlayacak bir arama özelliğini geliştirdi. Kullanıcılar arama bölümüne bir şarkının içerisinde geçen sözleri yazarak istedikleri içeriğe ulaşabilecek.

Spotify’a Yeni Arama Özelliği

Spotify'a Yeni Arama Özelliği

Spotify’ın karşısında Apple Music ve YouTube Music gibi rakipler bulunuyor. Şirket bu uygulamalarda uzun zamandır olan bir özelliği nihayet kendi uygulamasına getirdi. Apple Music ve YouTube Music’te kullanıcılar bir şarkı sözünü arayarak istedikleri müziğe erişim sağlayabiliyor. Artık kullanıcılar Spotify’da da şarkı sözünü yazarak arama yapabilecek.

Bilindiği üzere bu deneyimin bir benzerini Shazam adlı uygulama sunuyor. Kullanıcılar öğrenmek istedikleri bir şarkıya telefonlarına dinleterek kolayca ulaşabiliyor. Bu deneyimin bir benzeri yazılı arama olarak Spotify’a geldi.

Sözlü aramada benzer şarkıları çıkma olasılığının oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ancak platformun yüksek doğruluk ile bu hizmeti sunduğu belirtiliyor. Müzik servisi bu özelliği iOS ve Android kullanıcılarının beğenisine sundu. Spotify’ın bu adımı ile kullanıcı dostu önemli bir özelliği yayınladığını söyleybiliriz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu