Yatırım yapmaya başla!

Spotify’a Şarkı Dinlerken Sözleri Aynı Anda Gösterecek Özellik Geliyor

Spotify kısa süre önce Apple Music’e gelen özelliği kendi uygulamasına getirmeye hazırlanıyor.
Spotify’a Şarkı Dinlerken Sözleri Aynı Anda Gösterecek Özellik Geliyor

Popüler müzik uygulaması Spotify, sahip olduğu kullanıcı sayısıyla en büyük paya sahip. İsveç merkezli platform kullanıcı deneyimini artırmak adına sürekli yeni özellikler test ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde 2020 yılından itibaren abonelik ücretlerine zam yapacağını duyurdu ve kullanıcılarını biraz da olsa üzmüştü. Bununla beraber platforma kullanıcıların beğeneceği yeni bir özelliğin geleceği öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde Spotify’ın en büyük rakibi konumunda olan Apple Music’in iOS uygulamasına şarkı gözlerinin gösterileceği bir özelliğin geleceği duyurulmuştu. Aradan geçen zaman içerisinde aynı özelliği Spotify’ın da test etmeye başladığı ortaya çıktı. Bazı kullanıcılar Twitter hesaplarından çevrimiçi müzik uygulamasının ilgili özelliğine dair paylaşımlarda bulundu.

Spotify’da Şarkı Sözleri Gösterilecek

Spotify’da Şarkı Sözleri Gösterilecek

Spotify günümüzde sahip olduğu sanatçı ve şarkı kütüphanesi ile kullanıcılarına üst düzey bir deneyim sunuyor. Şirket bu deneyimi bir üst seviyeye taşıyacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Çıkan ekran görüntüleri çevrimiçi müzik uygulamasının şarkı sözlerini gerçek zamanlı olarak gösterdiğini ortaya koyuyor.

Spotify konuyla ilgili açıklamasında ilgili özelliği doğruluyor ve şu an için bazı ülkelerde test edildiğini belirtiyor. Gelecek olan şarkı sözleri uygulamadaki müzik oynatma butonuun altında konumlanıyor. Çıkan sözler çalan şarkı ile senkronize şekilde gösterilecek ve kullanıcıların müziğe eşlik etmesi sağlanacak.

Aslında uygulama geçtiğimiz yıllarda bu özelliği kullanıcılarına sunmuştu. Ancak nedeni bilinmeyen bir şekilde Spotify bu aracını kaldırma kararı almıştı. Şarkı sözü entegrasyonu sadece Japonya’daki kullanıcılar tarafından kullanılıyordu.

Özellik Test Aşamasında

Özellik Test Aşamasında

Spotify özelliği hangi ülkelerde test ettiğini açıklamaktan kaçındı. Ancak ilgili özelliğe dair paylaşımlarda bulunan kullanıcıların Endonezya, Kanada ve Meksika’da olduğu görülüyor. Bu hizmet ile ilgili müzik uygulamasının halihazırda Genius ile entegrasyonunun bulunduğu biliniyor. Ancak bu entegrasyon şarkılara dair açıklamalar yapmakla yetiniyor. Tam anlamıyla şarkı sözlerini göstermiyor.

Bununla beraber özellik şu an için test aşamasında ve kesin olarak ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor. Apple Music’in bu özelliği geliştirmiş olması Spotify’ın da yayınlama ihtimalini kuvvetlendiriyor. Son rakamlar Spotify’ın 113 milyonu aşkın ücretli kullanıcısı olduğunu gösteriyor. Apple Music’in toplam kullanıcısı 60 milyon seviyelerinde. Arada büyük farklar olmasına rağmen iki servisin de geliştirdiği özellikler rekabetin devam ettiğini gösteriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum