Yatırım yapmaya başla!

Spotify’da Sanatçılar için Hikaye Paylaşma Dönemi Başlıyor

Çevrimiçi müzik uygulaması Spotfiy, pek çok sosyal medya uygulamasının gözdesi Hikayeler özelliği üzerinde çalışıyor.
Spotify’da Sanatçılar için Hikaye Paylaşma Dönemi Başlıyor

Son yıllarda sosyal medya dünyasında milyonlarca kullanıcının en beğendiği özelliklerin başında Hikayeler’i gösterebiliriz. Bilindiği üzere Hikayeler’i çıkış noktası Snapchat olmuştu. Daha sonra ise Instagram bunu kendisine göre uyarlamış ve milyonlarca kullanıcının ilgisini üzerine çekmişti. Şirket bunu daha sonra Facebook ve WhatsApp kullanıcılarına da sunmuş olumlu geri dönüşler almıştı.

Video paylaşım platformu YouTube’da da sevilerek kullanılan Hikayeler, çevrimiçi müzik uygulaması olan Spotify’a gelmeye hazırlanıyor. Özellik İsveçli müzik servisi tarafından resmi olarak duyurulmadı. Reddit’te bir kullanıcı Spotify’a dair yaptığı araştırmadan elde ettiği bilgileri paylaştı. Buna göre dev müzik servisinde önümüzdeki dönemde Hikaye paylaşımı yapabilecek.

Spotify Storyline ile Geliyor

Spotify Storyline ile Geliyor

Reddit kullanıcısının ifade ettiğine göre Spotify Hikayeler uygulamasına Storyline adını vermiş. Spotify bugün itibariyle dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi konumunda ve çok sayıda sanatçının albümleri burada sergileniyor. Şirket, sanatçıların dinleyenleri ile daha yakın bir etkileşim kurması adına Hikaye paylaşmalarını düşünüyor. Sanatçılar buradan yaptığı paylaşımlar ile hayranlarına bilgilendirmelerde bulunur ve ilgilerini çekecek paylaşımlar yapabilir.

Özellik bu yönü ile diğer sosyal mecralardan ayrılmış görünüyor. YouTube’daki Hikaye paylaşımına benzerlik taşıdığını söyleyebiliriz. Sanatçıların paylaşmış olduğu hikayeler, şarkıların altında gözükecek şekilde tasarlanmış. Bu sayede dinleyenlere en iyi şekilde ulaşılması planlanmış.

Spotify Kullanıcı Dostlu Oluyor

Spotify Kullanıcı Dostlu Oluyor

Şirket geçtiğimiz günlerde Lite sürümü geliştirdiğini duyurmuştu. Ayrıca sosyal medyanın gözde uygulamalarından biri olan Hikayeler’in de buraya gelecek olması, dijital müzik servisinin her geçen gün daha çok kullanıcı dostu bir platform haline geldiğini gösteriyor. Spotify Storyline adı verdiği yeni uygulamasını şu an için bazı sanatçıların kullanımına sunmuş durumda.

Test süreci başarılı şekilde devam eder ve kullanıcılardan olumlu geri dönüşler alınırsa bu özelliğin tüm servise yayılması bekleniyor.Şirket bu hamlesi ile Apple Music, Deezer gibi rakibi olan uygulamalardan da ayrılmış olacak. Belki önümüzdeki günlerde benzer özellikleri rakiplerin de geliştirmeye başladığına tanık olabiliriz. Sürekli yeni özellikler ile kullanıcılarının karşısına çıkan dijital müzik servisi, alanının en iyisi olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum