Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Spotify Sanatçıların Hayranları ile İletişimini Artıracak Bir Özellik Geliştiriyor

Popüler müzik servisi Spotify’da sanatçılar abonelere bildirim gönderebilecek.
Spotify Sanatçıların Hayranları ile İletişimini Artıracak Bir Özellik Geliştiriyor
Yorum

Çevrimiçi uygulamalara olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Müzik alanında hizmet veren dijital platformların başında ise Spotify geliyor. İsveçli dijital müzik servisinin kullanıcı sayısı 200 milyonu geçti ve pazarın büyük bölümünü elinde tutuyor. Şirket geliştirdiği yeni özellikler ile kullanıcı sayısını daha da artırmak istiyor. Geçtiğimiz günlerde podcast yayınlarını çalma listelerine getireceğini duyuran servis, yeni bir özellik üzerinde daha çalıştığını duyurdu.

Gelen özellik bu sefer şarkıları bulunan sanatçıları ilgilendiriyor. ABD’de testlerine başlanan özellik ile platformda şarkıları bulunanlar kullanıcılara bildirim gönderebilecek. Bu özellik sayesinde sanatçıların hayranları ile olan iletişiminin daha yüksek seviyeye çıkacağını söyleyebiliriz. Kullanıcılar uygulamayı açtığı zaman kendilerine gören bildirimler ile karşılaşacak.

Spotify’dan Yeni Bildirim Özelliği

Spotify’dan Yeni Bildirim Özelliği

Spotify’da milyonlarca kullanıcı ile beraber neredeyse tüm sanatçıların eserlerini bulmak mümkün. Pek çok sanatçı buradaki sayfası üzerinden duyurular yapabiliyor ve kendi çalma listelerini oluşturup hayranlarına sunabiliyor. Sanatçılar artık hayranlarına çeşitli duyuruları yapmak adına Spotify aracılığıyla bildirim gönderebilecek. Bu bildirimler uygulama kapalıyken görünmeyecek.

Kullanıcılar uygulamaya giriş yaptıklarında kendilerine gönderilen bildirimleri tam ekran olarak görecek. Bildirimleri almak istemeyen kullanıcılar bu özelliği devre dışı bırakabilecek. Ancak devre dışı bırakma imkanı sadece Premium üyelere sunuluyor. Ücretsiz aboneler ise bu bildirimleri almaya devam edecek.

Sürekli aynı kişileri takip eden ücretsiz kullanıcılar için bu durum can sıkıcı olabilir. Takipçilerine bildirim göndermek isteyen sanatçıların Spotify’a ödeme yapması gerekiyor. Yani herkesin böyle bir bildirim gönderme hakkı olmayacak. Özellik şu an için ABD’de test ediliyor ve önümüzdeki günlerde herkese dağıtılması bekleniyor.

ABD’li Kullanıcılara Google Home Mini Jesti

ABD’li Kullanıcılara Google Home Mini Jesti

Çevrimiçi müzik platformu geçtiğimiz yıl aile paketini kullananlara ücretsiz olarak akıllı hoparlör dağıtmıştı. Bu kampanyası ile kullanıcılardan olumlu yönde geri dönüşler alan şirket bu yıl yine benzer bir hamlede bulunuyor. Kampanya yine ABD pazarındaki kullanıcılara yönelik. Google ile yapılan anlaşma sonrasında ABD’de bulunan tüm Spotify abonelerine Google Home Mini akıllı hoparlör hediye edilecek.

Bu kampanyadan yararlanmak için kullanıcıların Premium ya da Family paketine üye olması gerekiyor. ABD’de Spotify’ın Premium üyeliği 10 dolar, Family paketi ise 15 dolar fiyat etiketi ile sunuluyor. Google Home Mini akılı hoparlörün fiyatının 50 dolar olduğunu düşünecek olursak oldukça cazip bir hediye olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yıl düzenlenen Home Mini kampanyasından yararlananlar bu yıl verilen hediyeyi alamayacak.

ABD’ye özel hediye kampanyası 22 Ekim’de başladı ve 15 Kasım tarihine kadar devam edecek. Google Home Mini’nin stokları sınırlı olduğu için kullanıcıların tam abonelik şartlarını sağlaması gerekiyor. Deneme süresi ya da indirimli abonelik gibi seçeneklerden yararlananlar yine kampanyanın dışında bırakılıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu