Yatırım yapmaya başla!

Spotify 2020 Yılından İtibaren Premium Abonelik Ücretlerine Zam Yapacağını Açıkladı

Popüler müzik uygulaması Spotify, Premium abonelik ücretlerine zam yapacağını duyurdu.
Spotify 2020 Yılından İtibaren Premium Abonelik Ücretlerine Zam Yapacağını Açıkladı

İsveç merkezli dijital müzik uygulaması Spotify, sahip olduğu kullanıcı sayısıyla pazarda en yüksek paya sahip. Şirketin geçtiğimiz günlerde açıkladığı üçüncü çeyrek verilerinde podcast yayınlarının büyük etkisi olduğu ortaya çıktı. Bununla beraber toplam kullanıcı sayısının 250 milyona dayandığı görüldü. Şirketin Premium kullanıcı sayısında da her geçen gün artış olduğu biliniyor. Geçtiğimiz çeyrekte 108 milyon olarak açıklanan sayı son çeyrekte 135 milyona kadar yükseldi.

Premium seçeneğine geçiş yapan aboneler ücretsiz hesap kullanıcılarına göre pek çok avantajdan yararlanıyor. Şirket yapmış olduğu son açıklama ile Premium aboneler için fiyatlara zam yapacağını duyurdu. Yeni fiyatlar 2020’nin Ocak ayından itibaren uygulamaya konacak. Kullanıcılar bu tarihe kadar mevcut fiyatlar ile ödeme yapmaya devam edecek.-

Spotify’da Fiyatlar Zamlanıyor

Spotify’da Fiyatlar Zamlanıyor

Dünyanın önde gelen çevrimiçi müzik uygulaması Spotify, sunmuş olduğu geniş müzik kütüphanesi ve özellikler ile kullanıcılarına üstün bir deneyim sunuyor. Platformun karşısında Apple Music, Deezer ve son olarak YouTube Music gibi rakipler olsa da Spotify’ın bu alanda açık ara lider olduğunu söyleyebiliriz. Şirketten kullanıcılara gönderilen son e-posta ile premium fiyatlarda artış yaşanacağı öğrenildi.

Premium abonelik fiyatı 13.99 TL’den 17.99 TL’ye çıkarılacak. Aile Paketi ise 20.99 TL’den 26.99 TL’ye çıkmış olaca. Öğrenci paketinde de 2 TL’lik bir artış söz konusu. Dah önce 6.99 TL olan öğrenci aboneliği yeni dönemle beraber 8 TL olarak satışa sunulacak. Zamlı fiyatlardan etkilenmemek adına şu an için bir seçenek daha mevcut. Kullanıcılar yıllık peşin ödeme yaparak zam yapılmış fiyat tarifesi olmadan üyelik yenileyebilirler. Bu şekilde 48 TL civarında fark ortaya çıkıyor.

Dijital Hizmet Vergisine Dikkat Çekiliyor

Dijital Hizmet Vergisine Dikkat Çekiliyor

Spotify’ın almış olduğu bu zam kararında geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Dijital Hizmet Vergisi uygulamasının rolü olduğu belirtiliyor. Uygulama kapsamında teknoloji şirketleri gelirleri ölçüsünde vergi ödemekle KDV’ye ek bir vergi yükümlülüğüne sahip oluyor. Bu durum sonrası Apple Music, YouTube Music, Netflix gibi ücretli abonelik hizmeti veren diğer servislerin de benzer zam haberleri ile gündeme gelebileceği belirtiliyor.

Spotify uzun zamandır fiyatlarını değiştirmemek için direniyordu. Alınan bu zam kararı kullanıcı sayısına nasıl yansıyacak merak konusu. Çevrimiçi müzik servisinden kullanıcılara gönderilen e-postada fiyat artışına sebep olarak ‘en iyi müzik hizmetini vermeye devam etmek’ gösterildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum