Yatırım yapmaya başla!

Spotify Podcast Yayınlarını Görüntülü Hale Getirmeyi Planlıyor

Spotify podcast yayınlarına olan ilgiyi artırmak adına videolu hale getirmeyi planlıyor.
Spotify Podcast Yayınlarını Görüntülü Hale Getirmeyi Planlıyor

Müzik servisleri arasında kullanıcı sayısıyla ve sunduğu deneyimle öne çıkan Spotify, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde 2020’nin ilk çeyrek verilerini açıkladı ve gelirlerini yüzde 22 oranında artırmayı başardı. Ücretli abone sayısı 130 milyona ulaşan müzik servisi, Apple Music ve YouTube Music gibi rakiplerinin açık ara önünde görünüyor. Son dönemde Spotify için podcast yayınlarının yaygınlaştığına tanık oluyoruz.

İsveç merkezli müzik servisi podcast yayınlarına olan ilgi ile beraber bu içerikleri iyileştirmeye ve farklı özellikler sunmaya devam ediyor. Bunlardan birisi podcast içerikleri için kullanıcılara özel çalma listelerinin oluşturulması olmakta. Bilindiği üzere bu yayınlar sadece sesli içeriklerden oluşuyor. Ancak Spotify’ın bazı YouTube yayıncıları ile beraber podcast yayınlarını videolu hale getirme hazırlığında olduğu ortaya çıktı.

Podcast Yayınlar Videolu Olacak

Podcast Yayınlar Videolu Olacak

Spotify’ın son olarak test ettiği özellik sonrası podcast yayınlarının önümüzdeki günlerde videolu olarak paylaşılabileceğini söyleyebiliriz. Müzik servisi bu özelliği YouTube yayıncıları Zane Hijazi ve Heath Hussar ile beraber test ediyor. Şirkete yakın kaynaklardan gelen açıklamalara göre kullanıcılar podcast yayınlarını önümüzdeki süreçte videolu olarak izleyebilecek. Şirket yapmış olduğu bu testleri resmi olarak onaylamış değil.

Ancak podcastlara video ekleme özelliğinin görülebiliyor olması şirketin özellik üzerinde çalıştığını gösteriyor. Kullanıcılar ilgili podcast yayınını oynatmaya başladıktan sonra ekranın alt kısmında videoyu görebilecek. Şu an için çok sınırlı bir alanda yürütülen bu çalışmanın önümüzdeki günlerde daha fazla podcast yayınında kullanılabilir olması bekleniyor. Söz konusu özelliğin hem masaüstü hem de mobil uygulamalarda kullanılabileceği belirtiliyor.

Özellik Test Aşamasında

Özellik Test Aşamasında

Spotify’dan bir yetkili test edilen özellikle ilgili açıklamasında, “Spotify’da kullanıcı deneyimimizi iyileştirmek için rutin olarak bir dizi test gerçekleştiriyoruz. Bu testlerden bazıları daha iyi kullanıcı deneyimine zemin hazırlarken diğerleri sadece önemli bir öğrenme işlevi görüyor. Şu anda paylaşacağımız başka bir haberimiz yok” ifadelerine yer verdi.

Yapılan yorumlarda Spotify’ın test sürecini YouTube yayıncıları ile sürdürüyor olması, şirketin video devine karşı üstünlük kurmak istediğine yer veriliyor. Yayıncılar podcast bölümü için YouTube’daki videolarından yararlanıyor. Tabi bu içeriklerin Google tarafından görüleceği ise şu an için bilinmiyor.

Spotify’ın video podcast özelliğini kendi platformuna getirmesi şüphesiz bu yayınlara olan ilgiyi gözle görülür derecede artıracaktır. Özellikle insanların evlerinden çıkamadığı şu günlerde Spotify’ın yapacağı bu yenilik kullanıcılardan büyük beğeni toplayacaktır. Müzik servisinin önümüzdeki günlerde test sürecini tamamlayıp bu özelliği kullanıcıların beğenisine sunması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum