Yatırım yapmaya başla!

Spotify’da Podcast Yayınları Çalma Listelerine Geliyor

Popüler müzik uygulaması Spotify’da podcast yayınları artık çalma listelerine eklenebilecek.
Spotify’da Podcast Yayınları Çalma Listelerine Geliyor

Çevrimiçi platformların yaygınlaşması ile beraber müzik dinleme uygulamaları da milyonlarca kişinin hayatında yer tutmaya başladı. Spotify, Apple Music ve Deezer gibi popüler servisler kullanıcılarına ücretli ve ücretsiz abonelik seçenekleri ile hizmet veriyor. Premium adı altında verilen ücretli abonelikler ile kullanıcılar sunulan ayrıcalıklardan faydalanıyor. Dijital müzik uygulamaları arasında kullanıcı sayısıyla Spotify’ın rakiplerinden epey önde olduğunu söyleyebiliriz.

Toplamda 200 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan İsveç merkezli dijital müzik platformu, daha iyi bir deneyim sunmak adına sürekli yeni özellikler kazanıyor. Geçtiğimiz günlerde kullanıcılar ve sanatçılar için yeni özelliklerini duyuran dijital platform, bu sefer podcast sevenleri memnun edecek bir işe imza atıyor. Gelecek olan güncelleme ile artık kullanıcılar sevdikleri podcast yayınlarını çalma listelerine ekleyebilecek.

Çalma Listelerinde Podcast Dönemi

Çalma Listelerinde Podcast Dönemi

Spotify uygulama içerisinde kullanıcılara pek çok farklı deneyim sunuyor. Bunlardan birisi ise çalma listeleri olmakta. Pek çok kişi kendi çalma listelerini oluşturuyor ve sevdiği şarkıları bir araya topluyor. Gelen son güncelleme ise kullanıcıların çalma listelerine yönelik yeni bir özgürlük kazandığını gösteriyor. Bugüne kadar çalma listelerinde sadece şarkılara yer verilebiliyordu. Podcast yayınlarına ilgi duyan kullanıcılar bu içeriklerin çalma listelerine eklenemiyor olmasından dolayı şikayetçiydi.

Kullanıcıların uzun zamandır beklediği bu özellik Spotify tarafından uygulamaya konuldu. Podcast yayınları artık Spotify’da oluşturulan çalma listelerine eklenebilecek. İsteyen kullanıcılar sadece podcast yayınlarından oluşan çalma listeleri oluşturabilecek. Özellik şu an için mobil uygulamalar için sunuldu ve yakın zamanda PC platformu için gelmesi bekleniyor.

Spotify Hızla Büyüyor

Spotify Hızla Büyüyor

Popüler müzik platformu yeni özelliğini 30 Eylül olarak belirlenen Uluslararası Podcast Günü’nde duyurdu. Uygulamada 21 Days, The Clearing, Horoscopes Today ve The Daily gibi başlıca podcast yayınlarının kutlaması yapılırken Spotify kullanıcıların seveceği bu özelliği duyurmuş oldu. Şirketin yeni özellikler ile kullanıcılarının beğenisini toplamaya ve kitlesini büyütmeye devam ediyor.

Popüler servis geçtiğimiz aylarda Play Store’da indirme sayısı olarak 500 milyonu geride bıraktı ve 100 milyondan fazla ücretli abonesi olduğu biliniyor. Podcast yayınların çalma listelerine gelecek olması ile Spotify, rakibi Apple Music karşısında fark yaratan yeni bir özelliğe kavuşmuş oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum