Yatırım yapmaya başla!

Spotify Podcast Yayınlarına Özel Popüler Çalma Listeleri Oluşturuyor

Spotify müzik yayınlarının yanı sıra podcast yayınlarına özel yeni çalma listeleri oluşturacağını açıkladı.
Spotify Podcast Yayınlarına Özel Popüler Çalma Listeleri Oluşturuyor

İsveç merkezli Spotify dünyanın önde gelen çevrimiçi müzik servisi olarak milyonlarca kişiye hizmet veriyor. Ücretli abone sayısı 130 milyonu geçen platform bu sayısını her geçen gün artırmaya devam ediyor. Şirket kullanıcılara daha üstün bir deneyim sunmak adına sürekli yeni özellikler üzerinde çalışıyor.

Spotify’ın en çok kullanılan araçlarından birisi çalma listeleri olmakta. Platform farklı şekillerde düzenlenmiş pek çok çalma listesi ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Uygulamaya geçtiğimiz günlerde egzersiz yapan kullanıcılar için özel çalma listelerinin ekleneceği duyurulmuştu. Platformda müzikler kadar son dönemde podcast yayınları da yaygınlaşmaya başladı.

Çok sayıda yayıncı burada içeriklerini paylaşıyor ve insanlar tarafından ilgiyle dinleniyor. Müzik servisi podcast yayınlarına yönelik yeni çalma listeleri oluşturacağını açıkladı. En Popüler Podcast ve Trend Podcast adındaki çalma listeleri ile bu yayınlara daha fazla kullanıcı çekilmesi amaçlanıyor.

Podcast Yayınları için Yeni Çalma Listeleri

Podcast Yayınları için Yeni Çalma Listeleri

Müzik servisi podcast yayınları için En Popüler Podcast ve Trend Podcast adı altında iki yeni çalma listeleri sunacağını açıkladı. Bu listelere iOS ve Android kullanıcıları tarafından ulaşılabilecek. Spotify duyurduğu listeleri ilk etapta 26 ülkede kullanılabilir hale getirdi. İlerleyen günlerde daha fazla ülkede bu çalma listelerinin sunulması planlanıyor. Özelliğin henüz Türkiye’de kullanılabilir olmadığını ancak ilerleyen günlerde geleceğini söyleyebiliriz.

Son dönemde Spotify’da podcast yayınlarına olan ilginin hızla arttığı görülüyor. Rakamlara göre 1 milyondan fazla podcast bölümü olduğu görülüyor. Sunulan çalma listeleri ile beraber podcast yayınlara olan ilginin artırılması hedefleniyor. Trend podcastler listesinde yükselişte olan 50 yayına yer verilecek. En Popüler Podcastler bölümünde ise ilgi gören 200 içerik kendisine yer bulacak.

Oluşturulan podcast listelerinde kullanılan algoritmanın daha önce şeffaf olmadığı iddia edilmişti. Pek çok kişinin ise bu algoritmayı kandıracak şekilde hareket ettiği belirtilmişti. Spotify bu konuyla ilgili açıklamasında kullanıcıların aldatılmasına yönelik aktiviteleri engelleyeceğini ve bunun için gerekli önlemleri alacağını ifade etti. Daha önce bazı yayıncıların daha fazla telif almak adına dinleme sayısını artıran botlar kullandığı biliniyor. Spotify bu gibi içeriklere karşı mücadele etmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum