Yatırım yapmaya başla!

Spotify Podcast Yayınlara Özel Abonelik Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Müzik servisi yalnızca podcast yayınların takip edileceği özel bir abonelik sistemini test ediyor.
Spotify Podcast Yayınlara Özel Abonelik Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Spotify ulaştığı kullanıcı kitlesiyle dijital müzik servisi pazarının büyük bölümünü elinde tutuyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan üçüncü çeyrek raporu toplam kullanıcı sayısının 320 milyonu geçtiğini ortaya koymuştu. Bu kitlenin 140 milyondan fazlasının ise ücretli abone olduğu belirtiliyor. Ücretli abone olan kullanıcılar çevrimdışı dinleme, reklamsız gösterim gibi ayrıcalıklardan faydalanıyor.

İsveç merkezli müzik servisi abone sayısını artırmak adına yeni planlar yapmaya devam ediyor. Son dönemde podcast yayınları yaygınlaşmaya başladı ve bu durum Spotify’da etkisini gösteriyor. Şirketin artan gelirlerinde podcast yayınlarının payı olduğunu söyleyebiliriz. Müzik servisi yalnızca podcast dinlemek isteyenler için özel bir abonelik planı sunmaya hazırlanıyor.

Podcast’lere Özel Abonelik Geliyor

Podcast’lere Özel Abonelik Geliyor

Spotify aylık ücret karşılığında kullanıcılara orijinal şov ya da özel bölümlere erişim sunan podcast hizmeti üzerinde çalışıyor. Şirketin aylık 3 ila 8 dolar arasında değişen dört abonelik planı üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Başlangıç planında özel röportaj ve bölümlere erişim sağlanacak. Üst pakette ise bu orijinal içerikler yüksek kalite ile sunulacak. Bununla beraber platforma eklenecek bazı içeriklere erken erişim ayrıcalığı yer alacak.

Bir Spotify sözcüsü somut planlar üzerinde çalıştıklarını belirttiği açıklamasında, “Kullanıcı deneyimimizi iyileştirmek için rutin olarak bir dizi anket yapıyoruz. Bunlardan bazıları daha geniş kullanıcı deneyimimize giden yolu açarken, diğerleri yalnızca önemli öğrenimler olarak hizmet ediyor.” ifadelerine yer verdi.

Yapılan anket sonrası şirketin yol haritasında değişiklikler yapması söz konusu olabilir. Ancak abonelik planlarında değişiklik olsa bile podcast yayınlarına özel bir üyelik seçeneğinin sunulması bekleniyor. Müzik servisi son iki yıldır podcast yayınlarına büyük yatırımlar yapıyor.

Şirket daha önce Gimlet, Parcast ve The Ringer gibi büyük podcast yayıncısını bünyesine katmıştı. Ayrıca Kim Kardashian West, Michelle Obama, Joe Rogan gibi ünlü isimler ile özel anlaşmalar yaptı. Podcast yayınlarına özel abonelik seçeneği ile Spotify’ın gelirlerini daha da arttırmak istediği görülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum