Yatırım yapmaya başla!

Spotify Otomobiller için Sesli Asistanı Car Thing’i Duyurdu

Dijital müzik servisi, otomobillerin kullanımına sunmak üzere geliştirdiği sesli asistanı Car Thing’i tanıttı.
Spotify Otomobiller için Sesli Asistanı Car Thing’i Duyurdu

Bilindiği üzere teknolojinin gelişmesiyle beraber yapay zeka alanında son yıllarda önemli atılımlar yapılıyor. Yapay zekanın maharetini gösterdiği uygulamaların başında ise dijital asistanlar geliyor. Siri, Google Asistan, Alexa gibi dijital asistanlar kullanıcılara sunuldu ve büyük ilgi gördü. Çevrimiçi müzik servisi Spotify’ın ise bir süredir sesli asistan üzerinde çalıştığı biliniyordu.

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi konumunda olan Spotify, teknolojinin farklı alanlarına yönelmiş görünüyor. Şirket ilk kez bir donanımsal ürün ile karşımıza çıkıyor. Car Thing adlı sesli asistan Spotify kullanıcılarının hizmetine sunuluyor. Adından da anlaşılacağı üzere sesli asistan araçlar için geliştirildi. Araç sürücüleri için sesli müzik kontrolünün son derece işlevsel olduğu düşünülebilir.

Spotify’dan Otomobiller için Donanımsal Ürün

Spotify’dan Otomobiller için Donanımsal Ürün

Milyonlarca şarkıya ev sahipliği yapan çevrimiçi servis Spotify, kullanım deneyimini artıracak yeni bir ürün tanıttı. Otomobillerde kullanıma sunulacak Car Thing ile kullanıcılar Spotify’ı sesli olarak yönetebilecek. Ürün gerekli olan gücü 12V çakmak girişinden sağlayacak. Bununla beraber Bluetooth üzerinden aracın müzik sistemine bağlanacak. Sesli asistan desteği sayesinde Spotify’ı sesli komutlarla yönetmek mümkün olacak.

Car Thing’i aktif hale getirmek için “Hey Spotify” diye seslenmek gerekiyor. Daha sonrasında uygulamadan çalacağı şarkıyı sesli komut ile verebilirsiniz. Car Thing, kullanıcıların kendi Spotify hesabı ile senkronize şekilde çalışacak ve kısa sürede albümlerine, çalma listelerine erişebilecek. İsveçli müzik servisi Car Thing ile ilgili yaptığı açıklamada, kullanıcıların müzik ve podcast dinleme alışkanlıklarını öğrenmek istediğini belirtti.

Spotify Testlere Başlıyor

Spotify Testlere Başlıyor

Şirket geliştirdiği asistanın önümüzdeki günlerde testlerine başlamayı planlıyor. İlk olarak ABD’de başlayacak testler, daha sonra diğer bölgelere yayılacak. Premium hesap sahiplerine ücretsiz olarak sunulacak ürünün test sürecinin ne kadar süreceği bilinmiyor. Benzer ürünler daha önce Apple ve Google tarafından da geliştirilmişti. Apple CarPlay ve Android Auto gibi uygulamalar ile araç sahiplerine farklı bir deneyim sunuluyor.

İsveçli müzik servisi ilk kez geliştirdiği donanımsal bir ürün ile yeni bir rekabete hazırlanıyor diyebiliriz. 100 milyondan fazla Premium hesap kullanıcısı olan Spotify’ın, dev müzik arşivi ile beraber sesli asistanı oldukça ilgi görecektir. Geliştirme sürecinde olan ürünün test süreci ve ne zaman resmi olarak sunulacağına dair net bir tarih bilgisi paylaşılmadı. Ayrıca Car Thing’İn fiyatının ne olacağı da henüz belirsiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum