Yatırım yapmaya başla!

Spotify Mobil Kullanıcıları için Ana Sayfa Görünümünü Güncelledi

Popüler müzik servisi Spotify, mobil uygulamaları için arayüze yönelik bir güncelleme yayınladı.
Spotify Mobil Kullanıcıları için Ana Sayfa Görünümünü Güncelledi

Son dönemde dijital müzik uygulamalarına olan ilginin hızla arttığına tanık oluyoruz. Spotify Apple Music, YouTube Music ve Deezer gibi platformlar bu alanda öne çıkan uygulamalar olmakta. Kullanıcı sayısı ile Spotify’ın diğer rakiplerine göre epey önde olduğunu söyleyebiliriz.

Son rakamlar Spotify’ın toplam kullanıcı sayısının 271 milyona ulaştığını gösteriyor. Platformun ücretli abone sayısı ise 124 milyonu geçti. İsveç merkezli dijital müzik servisi kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor.

Şirket geçtiğimiz günlerde uygulamaya sesli asistan getireceğini duyurmuştu. Gelen son haber ise Spotify’ın arayüzüne yönelik değişiklikler yapılacağını ortaya koydu. Bir süredir mobil uygulama üzerinde bazı testlerde bulunan uygulama yeni arayüz güncellemesi geliştirdi. Yapılan değişiklik ile uygulamanın ana sayfasında pek çok yenilik dikkat çekiyor.

Mobil Uygulamaya Yeni Arayüz

Mobil Uygulamaya Yeni Arayüz

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber pek çok uygulama kullanıcılarının büyük bölümünü bu mecralardan karşılıyor. Spotify’ın mobil uygulamasındaki arayüzüne ‘En İyi Podcast’leriniz’ gibi farklı seçenekler eklendi. iOS ve Android uygulamasının ise Ana Sayfa sekmesi ile beraber kullanıcı dostu bir deneyim sunulacak. Bununla beraber günün belirli saatlerine göre farklı çalma listeleri kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Bunun için müzik servisi 6 farklı çalma listesi belirlemiş. Burada yine en çok dinlenen podcast yayınlarına da yer verilecek. Bu bölümde kullanıcılara ‘Sizin için Yapıldı’ adında listeler ve yeni öneriler sunulacak. Müzik servisine gelen yeni özelliğinden 30 günlük dinleme geçmişi olan kullanıcılar yararlanabilecek.

Günün dinlenme saatleri içerisinde uygulamada “Günaydın”, “İyi Günler” veya “İyi Akşamlar” mesajlarına yer verilecek. Yeni arayüzden yararlanmak için Spotify’ın iOS ve Android uygulamasının güncel sürümüne sahip olmak gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum