Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Spotify ile League of Legends Arasında ESpor Ortaklığı Kuruldu

Müzik servisi Spotify ile popüler oyun League of Legends arasında espor odaklı iş birliği yapılacak.
Spotify ile League of Legends Arasında ESpor Ortaklığı Kuruldu

Dijital uygulamaların hayatımızda her geçen gün daha fazla yer tuttuğuna tanık oluyoruz. Bu uygulamalardan birisi ise müzik servisi Spotify olmakta. İsveç merkezli müzik uygulamasının toplam kullanıcı sayısı 300 milyon rakamına yaklaştı.

Masaüstü ve mobil platformlar aracılığı ile milyonlarca kişiye ulaşan şirket, yeni özellikler geliştirerek kullanım deneyimi artırmayı amaçlıyor. Bu kapsamda daha fazla kullanıcıya ulaşmak adına yeni iş birlikleri yapılıyor. Oyun dünyasının son yıllardaki yükselen yıldızı League of Legends bu anlamda Spotify ile iş birliği yapıyor.

Riot Games ile Spotify arasında espor odaklı bir ortaklık kurulacak. Bu iş birliği Spotify için de bir ilk olacak. LoL’un hızla popüler hale gelmesi oyunun espor turnuvalarında da kendisine yer bulmasını sağladı. Dünyanın pek çok yerinde düzenlenen turnuvalar çevrimiçi ortamlarda milyonlarca kişi tarafından izleniyor. Spotify’ın bu anlamda yaptığı son ortaklık şirkete olumlu yönde geri dönüşler sağlayacaktır.

Spotify ile LoL Arasında İş Birliği Yapılıyor

Spotify ile LoL Arasında İş Birliği Yapılıyor

League of Legends’in geliştiricisi Riot Games ile Spotify arasında espor turnuvalarında müzik yayınlarının yapılması adına bir ortaklık kuruldu. Oyunla bağlantılı içerikler kullanıcıların beğenisine sunulacak. İş birliğinin ilk etapta podcast yayınları ile başlaması bekleniyor. Kesin bir tarih belli olmamakla beraber bu yıl içerisinde yayınların başlayacağı tahmin ediliyor.

Müzik servisi ayrıca Official League of Legends ve This Is League of Legends adı altında çalma listeleri sunacak. Bu listelerde kullanıcılara özel müzikler ve podcast yayınlarına yer verilecek. Spotify bu deneyim için Lol merkezi oluşturdu. Şirketin bir süredir podcast yayınlara ilgiyi artırmak adına pek çok yatırım yaptığı biliniyor.

Milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapan League of Legends bu anlamda müzik servisinin podcast yayınlarına yeni bir soluk getirecektir. Şirket daha önce de DC evreninin içerisinde olduğu yeni yapımlar için ortaklıklar kurmuştu. Müzik servisi yapılan iş birliğinin henüz başlangıç aşamasında olduğunu ve uzun soluklu bir yolculuğa çıkacaklarını belirtiyor. Riot Games’in yakın zamanda piyasaya sürdüğü FPS oyunu Valorant için de önümüzdeki günlerde müzik servisi ile bir iş birliği yapılabilir.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum