Yatırım yapmaya başla!

Spotify Kullanıcılar ve Sanatçılar için Yeni Özellikler Geliştiriyor

Popüler müzik uygulaması Spotify, kullanıcılar için kişiselleştirilmiş yeni çalma listeleri hazırladı. Sanatçılar için oluşturulan Spotify for Artists uygulamasına da istatiksel veriler geliyor.
Spotify Kullanıcılar ve Sanatçılar için Yeni Özellikler Geliştiriyor

Çevrimiçi müzik uygulaması Spotify, sunmakta olduğu kullanıcı deneyimi ile her geçen gün daha fazla kişinin ilgisini çekmeye devam ediyor. İsveç merkezli dijital müzik platformu 200 milyonu aşkın kullanıcı sayısına sahip. Şirket bu sayıyı daha yüksek oranlara çıkarmak adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Son dönemde Spotify’ın farklı platformlarda kullanıcılara paylaşım imkanı sunduğu biliniyor. Geçtiğimiz günlerde platformda dinlenen şarkıların Snapchat üzerinden paylaşılabileceği ortaya çıkmıştı.

Uygulamada kullanıcıların en çok beğendiği araçlardan birisinin kişisel çalma listeleri olduğunu söyleyebiliriz. Spotify kullanıcıların dinleme alışkanlıklarını analiz ederek onlara özel haftalık çalma listeleri oluşturuyor. Dijital müzik platformu yayınlamış olduğu güncelleme ile kişiselleştirilmiş iki liste daha ekledi. Bununla beraber sanatçılar için de yeni özelliklerin yolda olduğu duyuruldu. Spotify for Artists uygulaması sanatçılara istatiksel veriler sunacak.

Yeni Kişisel Çalma Listeleri Eklendi

Yeni Kişisel Çalma Listeleri Eklendi

Spotify kullanıcı etkileşimi artırmak adına çalma listelerine büyük önem veren bir platform. Son gelen güncelleme de kullanıcılara yönelik kişiselleştirilmiş çalma listeleri sunuyor. İki yeni çalma listesi sunan Spotify, ‘Bir Daha’ ve ‘Çalmaya Doyamadıkların’ adıyla ortaya çıktı. ‘Bir Daha’ adıyla sunulan liste kullanıcıların en sevdiği şarkıları bir araya toplayarak yeni bir deneyim sunuyor. Liste aylık olarak dinlenecek ve kullanıcı alışkanlıkları baz alınarak yeniden hazırlanacak.

Bu listede tek bir türe ver verilmeyecek ve her müzik tarzından şarkılar bir araya toplanabilecek. Sunulan bir diğer liste ise Çalmaya Doyamadıklarım adıyla yayınlandı. Bu liste de yine aylık olarak güncellenecek ve kullanıcıların bir önceki ay en çok dinlediği şarkıları bir araya toplayacak. Bu listede de yine artist ya da türe ait herhangi bir filtreye yer verilmiyor ve her tarzdan şarkıyı bulmak mümkün oluyor.

Spotify for Artists’e Yeni Özellikler Geliyor

Spotify for Artists’e Yeni Özellikler Geliyor

Spotify kullanıcılara yönelik uygulamasının sürekli güncelliyor olsa da çevrimiçi müzik servisinde sanatçılar için geliştirilmiş ayrı bir platform mevcut. Spotify for Artists adına sahip olan uygulama iOS ve Android platformlarında sanatçılara yönelik sunuluyor ve uygulamaya yeni özellikler geliyor. Gelecek olan güncelleme ile sanatçılar pek çok güncel veriye ulaşma imkanı bulacak. Bu veriler arasında çalma listelerine ekleme oranı, şarkıların anlık olarak kaç kişi tarafından dinlendiği gibi bilgiler yer alıyor.

Uygulama 2017 yılında sunulmuş ve sanatçılara dinleme istatistikleri sunan Spotify for Artists uygulaması artık bu verileri gerçek zamanlı olarak takip edebilecek. Gelen güncelleme ile sanatçıların şarkıları herhangi bir çalma listesine eklendiğinde Spotify tarafından haberdar edilecek. Sanatçılar ayrıca bu alandan birbirleri ile iletişime geçecek ve düzenledikleri etkinlikleri hakkında bilgi sahibi olabilecekler.

Bununla beraber platform arayüz anlamında da daha anlaşılır bir hale bürünüyor. Spotify for Artists deneyimi Apple Music, Deezer gibi rakiplerde olmayan bir analitik hizmeti olarak öne çıkıyor. Spotify’ın yeni güncellemeyi önümüzdeki günlerde yayınlaması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum