Yatırım yapmaya başla!

Spotify Küfürlü Şarkılara Karşı Harekete Geçiyor!

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan müzik servisi Spotify, gelen yoğun talep üzerine küfür barındıran şarkıları filtreleyeceğini açıkladı.
Spotify Küfürlü Şarkılara Karşı Harekete Geçiyor!

Dünyanın en büyük müzik servislerinden biri olan Spotify, kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için yeni hamleler yapmaya devam ediyor. Daha önce ücretsiz kullanıcılarını sevindirecek yenilikler üzerinde çalıştığını açıklayan dünyanın önde gelen müzik servisi, şimdi de bünyesinde yer alan küfür içerikli şarkılar için harekete geçmiş durumda.

Merkezi İsveç’te olan müzik platformu Spotify’a milyonlarca kullanıcı tarafından küfür içeren şarkılarla ilgili bir dizi şikayet geliyordu. En büyük rakibi Apple Music ile piyasada lider olmak için mücadele eden Spotify, kullanıcılarından gelen şikayetlere kayıtsız kalmayacağını açıkladı.

Küfürlü Şarkılar Filtreleniyor

Spotify’ın, kullanıcılar tarafından en çok dinlenen müzik listelerinin önemli bir kısmında küfürlü şarkılar yer almakta. Herhangi bir müzik listesinin üçte birinden fazlasında küfürlü sözler içeren şarkılar bulunduğu belirtiliyor.

Bazı kullanıcılar ise Spotify’da bulunan küfürlü şarkılardan duydukları rahatsızlığı dile getirerek şirkete dilekçe yazdılar. Spotify ise gelen şikayetlere kayıtsız kalmayacağını duyurdu ve küfürleri filtreleyecek bir sistem geliştirdiklerini açıkladı.

Apple Music’de Bu Özellik Mevcut

Spotify’ın sektördeki en büyük devi Apple Music, bu alandaki yaptırımını daha önce gerçekleştirmişti. Kullanıcılarına ebeveyn koruması altında hizmet veren Apple Music, bu sayede şarkılardaki küfürlere engelleme getiriyordu.

Benzer talebin Spotify kullanıcılarından da gelmesi üzerine şirket ebeveyn koruması benzeri bir özelliği test etmeye başladı. Yeni özellik aktif olarak kullanıma sunulduğunda, içerisinde küfür bulunan şarkı çalarken otomatik olarak bir sonraki şarkıya geçilmiş olacak. Spotify’ın testlerini gerçekleştirdiğini açıkladığı yeni filtreleme özelliğinin ne zaman kullanıma açılacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum