Yatırım yapmaya başla!

Spotify Son iOS Güncellemesi ile Siri Tarafından Verilen Komutları Algılayacak

Çevrimiçi müzik uygulaması Spotify, iOS 13 ile beraber Siri ile entegre şekilde çalışacak.
Spotify Son iOS Güncellemesi ile Siri Tarafından Verilen Komutları Algılayacak

Akıllı telefonların ve internetin kullanım alanı son yıllarda hızla yaygınlaşıyor. Bununla beraber yeni uygulama ve servislerin geliştirildiğine tanık oluyoruz. Müzik uygulamalarına da bu yönde büyük ilgi olduğunu söyleyebiliriz. Spotify, Apple Music, Deezer ve YouTube Music gibi platformlar son yıllarda büyük bir atılım gerçekleştirdi.

İsveç merkezli dijital müzik servisi Spotify’ın toplam kullanıcı sayısı 250 milyona doğru ulaşmak üzere. Şirket daha iyi bir deneyim sunmak adına uygulamasını yeni özellikler ile donatmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Spotify, kullanıcılar ve sanatçılar için yeni özellikler geliştirdiğini duyurmuştu.

Kullanıma sunulan yeni özellik ile iPhone ve iPad kullanıcılarını ilgilendiriyor. Bilindiği üzere Apple kısa bir süre önce yeni iPhone modelleri ile birlikte iOS 13 işletim sistemini resmi olarak tanıtmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise iOS 13’ün kullanıcılara dağıtımı başladı. Yeni işletim sistemi ile beraber Spotify, Siri desteğine kavuşmak üzere.

Spotify’a Siri Desteği Geliyor

Spotify’a Siri Desteği Geliyor

Bilindiği üzere Apple’ın kendi müzik uygulaması olan Apple Music, sesli asistan Siri’den gelen komutları algılıyor. iPhone kullanıcıları arasında milyonlarca Spotify kullanıcısı var ve pek çok kişi bu özelliğin dijital müzik uygulamasına gelmesini talep ediyordu. Apple, iOs 13 ile beraber Siri desteğini Spotify’a kazandırıyor. Gelecek olan özellik sayesinde kullanıcılar Siri’ye vereceği sesli komutlar ile Spotify’ı yönetebilecek.

Şu an için resmi olarak dağıtılmayan yeni özelliğin sadece geliştiriciler için sunulan SiriKit API’sinde olduğu belirtiliyor. Dağıtılacak özellik iPhone kullanıcıları için sunulacak ve Apple Watch cihazlarında bu entegrasyon yer almayacak. Akıllı saat üzerinden deneme yapıldığında “Üzgünüm, bu işlemi Apple Watch’ta gerçekleştiremiyorum” cevabı verilecek. Daha sonra yayınlanacak olan güncelleme ile akıllı saat için bu desteğin gelebileceği ifade ediliyor.

Apple’ın bir diğer ürünü AirPods uyumunda ise bir sorun olmadığı ifade ediliyor. ‘Hey Siri’ komutu ile kullanıcılar Spotify’da istedikleri çalma listelerini ya da şarkıyı bulabilecek. Podcast aramalarında ise sorun olduğu belirtiliyor.

Türkçe Dil Desteği Mevcut

Türkçe Dil Desteği Mevcut

Spotify’a gelen Siri güncellemesinde ülkemizde kullanıcıları sevindirecek dil desteğinin olduğu söyleniyor. Türkiye’deki iPhone kullanıcıları Siri vasıtasıyla Spotify’ın yönetimini gerçekleştirebilecek. Özellik şu an için geliştirme aşamasında ve kararlı olarak yayınlanmış değil. Ancak iOS 13’ün beta sürecinde olduğu için kısa zaman içerisinde resmi olarak yayınlanması bekleniyor.

Popüler müzik uygulaması rakibi Apple Music’in kullanıcı sayısı itibariyle epey önünde görünüyor. Son rakamlar Spotify’ın ücretli olarak 100 milyonu aşkın abonesi olduğunu ortaya koyuyor. Bununla beraber toplamda 217 milyon abone sayısı olduğu açıklanan Spotify, 60 milyon kullanıcı sayısı olan Apple Music’in epey önünde. Siri entegrasyonu ile beraber Spotify’ın rakibine karşı iOS ekosisteminde avantaj elde ettiğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum