Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Spotify Hikayeler Özelliğini Bazı Çalma Listelerinde Yeniden Test Ediyor

Müzik servisi hikayeler özelliğini bazı çalma listelerinde test ediyor.
Spotify Hikayeler Özelliğini Bazı Çalma Listelerinde Yeniden Test Ediyor

Günümüzde dijital müzik servisler milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Mobil cihazların yaygınlaşması ile beraber büyük ilgi gören dijital servisler yeni özellikler ile sunduğu deneyimi iyileştirmeyi sürdürüyor. Müzik servisler arasında en çok kullanılanların başında ise Spotify geliyor.

Son rakamlar popüler müzik uygulamasının toplam kullanıcı sayısını 320 milyona ulaştığını gösteriyor. İsveçli müzik platformu yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bilindiği üzere sosyal medya platformlarında hikayeler milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. İlk olarak Snapchat tarafından sunulan bu özellik daha sonra Instagram, Facebook ve WhatsApp’ta kullanılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde ise Twitter bu özelliği Fleets adıyla kendi platformuna getirdi.

Son olarak Spotify da bu özelliği yeniden test etmeye başlamıştı. Aslında şirket daha şirket geçtiğimiz aylarda bu özellik üzerinde denemeler yapmış ancak devamı gelmemişti. Son olarak bazı çalma listeleri üzerinde yeniden hikayeler özelliği kendisini göstermeye başladı. Test süreci Spotify sözcüsü tarafından da doğrulandı.

Hikayeler Çalma Listelerinde Test Ediliyor

Hikayeler Çalma Listelerinde Test Ediliyor

Spotify kullanıcıların yeni müzikler keşfetmesini ve daha iyi bir deneyim yaşamasını sağlamak adına pek çok çalma listesi hazırlıyor. Bu listeler kullanıcıların dinleme geçmişlerine göre şekilleniyor. Spotify’da yer alan bir çalma listesinde hazırlanmış hikayeler kendisini gösteriyor. Christmas Hits adlı listede Jennifer Lopez, Kelly Clarkson gibi ünlü isimlerin parçaları yer alıyor.

Hikayeler özelliği sadece bu listede kendisini göstermiyor. Tear Drop ve Megan Thee Stallion Good News albümleri için oluşturulan çalma listelerinde hikayelerin olduğu görülüyor. Müzik servisi test sürecini doğruladı ve çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Şirket adına açıklamalarda bulunan bir yetkili, “Spotify’da, kullanıcı deneyimimizi geliştirmek amacıyla rutin olarak bir dizi test gerçekleştiriyoruz ve bu testlerin bazıları bizim daha geniş kullanıcı deneyimi için yol gösterme ve öğrenme olarak hizmet vermektedir. Şu anda gelecek planlarla ilgili paylaşacak başka bir haberimiz yok.” diye konuştu.

Spotify bu özellik ile ilk kez bu yılın başlarında ortaya çıkmıştı. Bazı fenomen hesaplar tarafından bu özellik kullanılabiliyordu. Şirket artık bazı kullanıcıların çalma listelerinde hikayelere herkese açık olarak yer vermesine imkan tanıyor. Önümüzdeki günlerde Spotify’ın tüm kullanıcıların beğenisine bu özelliği suması sürpriz olmayacaktır.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum