Yatırım yapmaya başla!

Spotify Kullanıcılara Günlük Yeni Çalma Listesi Sunacak

Müzik uygulaması Spotify, günlük çalma listelerine bir yenisini daha ekliyor.
Spotify Kullanıcılara Günlük Yeni Çalma Listesi Sunacak

İnsanların Corona virüsü nedeniyle evlerine kapandığı şu günlerde dijital uygulamalara olan ilgide büyük bir artış söz konusu. İsveç merkezli dijital müzik servisi Spotify, kendi alanında başı çekmeye devam ediyor. Uygulamanın Premium kullanıcı sayısı son rakamlara göre 125 milyonu geçmiş durumda. Keza toplam kullanıcı sayısının 270 milyonu geçtiği biliniyor.

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir rapor Spotify’ın 2019 yılında rakiplerini açık ara geride bıraktığını ortaya koymuştu. Şirket rakiplerine göre daha iyi bir deneyim sunmak adına sürekli yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Spotify geçtiğimiz günlerde kullanıcılarına özel podcast önerileri sunacağını duyurmuştu.

Çalma listeleri uygulamanın en çok kullanılan araçlarından biri olmakta. Müzik servisi son dönemde çalma listelerine yönelik hamleleriyle öne çıkıyor. Bir süre önce çalma listelerindeki şarkıların isteğe bağlı olarak gizlenebileceğini duyuran Spotify, bu alandaki çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan yeni duyuru ile kullanıcıların beğenisine yeni bir çalma listesinin sunulacağı ortaya çıktı. Daily Wellness adını taşıyan çalma listesi önümüzdeki günlerde kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Spotify’a Yeni Çalma Listesi Geliyor

Spotify’a Yeni Çalma Listesi Geliyor

Spotify bilindiği üzere bir süredir haftalık ve günlük çalma listelerini kullanıcılara sunuyor. Bu çalma listeleri belirli zaman aralıkları ile kullanıcıların dinleme geçmişlerine ve müzik zevklerine göre kişiye özel olarak hazırlanıyor. Yapılan duyuru ile bu listelere bir yenisi daha ekleniyor. Daily Wellness adı verilen çalma listesi günlük olarak iki kez olmak üzere güncellenecek. Bu çalma listesinde müzikler ile beraber podcast yayınlarına da yer verilecek.

Daily Welness çalma listesi sabah ve akşam olmak üzere gün içerisinde iki kez yenilenecek. Günün sabah saatlerinde kullanıcıların uyanmasına yönelik şarkılara yer verilecek. Akşam saatlerinde ise sakinleştirici müzikler yer alacak. Çalma listesine mobil ve masaüstü üzerinden, ‘Senin için Hazırlandı’ bölümünden ulaşabilecek. Müzik servisi bu çalma listesini ilk olarak ABD ve Birleşik Krallık’taki kullanıcıların beğenisine sunacak.

Önümüzdeki günlerde ise tüm kullanıcılar bu çalma listesine ulaşabilecek. Şirketten yeni özelliğe dair yapılan açıklamada, “Sağlıklı yaşamınıza nasıl dahil etmeyi seçerseniz seçin, Spotify’ın ‘Daily Wellness Çalma Listesi’ rutininize zaman ayırmayı kolaylaştırır.” ifadelerine yer verildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum