Yatırım yapmaya başla!

Spotify Evcil Hayvanlara Özel Çalma Listeleri Oluşturuyor

Spotify hayvan severler için beğeni toplayacak bir özelliği kullanıma sundu.
Spotify Evcil Hayvanlara Özel Çalma Listeleri Oluşturuyor

Çevrimiçi servislere son yıllarda kullanıcıların ilgisi hızla artıyor. Müzik hizmeti veren başlıca servisler arasında Spotify, Apple Music, YouTube Music gibi uygulamaları gösterebiliriz. Bu uygulamalar arasında kullanıcı sayısı itibariyle Spotify’ın büyük bir üstünlüğü söz konusu. İsveç merkezli dijital müzik servisi yeni özellikler sunarak hem pazar payını artırmayı hem de daha iyi hizmet vermeyi amaçlıyor. Müzik sevi son olarak podcast yayınlarında reklam gösterimi yapma planı olduğunu açıklamıştı.

Bilindiği üzere müzik uygulamasında kullanıcıların en sevdiği özellikler arasında otomatik oluşturulmuş çalma listeleri yer alıyor. Kullanım alışkanlıklarına göre hazırlanan çok sayıda çalma listesi mevcut ve Spotify bu listeleri belirli zaman aralıkları ile sürekli yeniliyor. Müzik servisi bu sefer evcil hayvan sahiplerinin hoşuna gidecek yeni bir araç geliştirdi. Kullanıcılar seçtikleri hayvanı ve özelliğini belirleyerek yeni bir çalma listesi oluşturabiliyor.

Spotify’dan Hayvan Severlere Özel Çalma Listesi

Spotify’dan Hayvan Severlere Özel Çalma Listesi

Spotify’ın oluşturduğu bir sayfada evcil hayvanlara özel çalma listesi oluşturmak mümkün. Bu özelliği kullanmak için Evcil Hayvan Oynatma Listesi adı verilen siteye gitmek gerekiyor. Sayfada karşınıza beş adet evcil hayvan seçeneği çıkacak. Bu hayvanlar kedi, köpek, iguana, kuş hamster olarak belirlenmiş. Evcil hayvan seçimini yaptıktan sonra onun karakteristik özelliği seçiliyor. Enerjik, rahat ya da utangaç bir huyu var ise bu özelliği tanımlıyorsunuz.

Son olarak sahip olduğunuz evcil hayvanın adını ve fotoğrafını bu çalma listesine ekleyebiliyorsunuz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra Spotify karşınıza hayvanınızın resminin ve adının olduğu bir albüm kapağını olduğu çalma listesini çıkarıyor. Oluşturulan çalma listesinde, sizin daha önceki dinleme alışkanlıklarınıza göre belirlenmiş şarkılara yer veriliyor. Örneğin hayvanız için enerjik seçimi yapıldığında karşınıza hareketli parçalardan oluşan 30 şarkılık bir çalma listesi çıkacaktır. Keza uysal olduğunu belirtirseniz dinlendirici müziklere yer verilecektir.

Spotify yeni özelliğine dair paylaştığı blog yazısında “Sizin ve evcil hayvanınızın birlikte eğlenmesi için mükemmel algoritmamız ile oluşturulmuş benzersiz bir çalma listesini sunuyoruz.” açıklamasını yaptı. Müzik servisi sunduğu ilginç özellikler ile Apple Music gibi rakiplerine karşı avantaj sağlamak istiyor. Kullanıma sunulan yeni çalma listesi platformuna bu adresten ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum