Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Spotify’da Dinlenen Şarkılar Facebook Hikayelere Geliyor

Çevrimiçi müzik platformu Spotify’da şarkılar artık Facebook’ta Hikayeler bölümünde paylaşılabilecek.
Spotify’da Dinlenen Şarkılar Facebook Hikayelere Geliyor

Müzik uygulamaları arasında en çok kullanıcı sayısına sahip olan Spotify, aldığı güncellemeler ile yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor. İsveç merkezli dijital müzik platformunun toplam kullanıcı sayısı 230 milyonu geçmiş durumda. Premium yani ücretli abone sayısı ise 100 milyonun üzerinde. Böylesine büyük bir platformun başka uygulamalar ile senkronize şekilde çalışacak özellikler kazanması kullanıcı tarafında memnuniyet yaratıyor.

Bilindiği üzere kullanıcılar Spotify’da dinlediği şarkıları popüler sosyal medya uygulaması Instagram’da hikaye olarak paylaşabiliyor. Üstelik bu paylaşımlar sadece şarkı ile değil isteğe göre albüm ya da oluşturulan çalma listeleri de yine hikayeler bölümünden paylaşılıyor. Yapılan son açıklama ile bu özelliğin kullanım alanı daha da genişliyor. Artık Facebook Hikayeler bölümünde de Spotify’da dinlenen şarkılara yer vermek mümkün oluyor.

Spotify Facebook Hikayelere Geliyor

Spotify Facebook Hikayelere Geliyor

Instagram’da dinlenen şarkıların hikayeleri 15 saniyelik ön izleme olarak yayınlanabiliyor. Dünyanın en çok kullanıcısına sahip sosyal medya platformu Facebook için bu özellik kullanıma sunuluyor. Paylaşılan hikayelerde kullanıcılar “Spotify’da Oynat” seçeneğine tıklayarak söz konusu içeriğe müzik servisi aracılığı ile ulaşabilirler. Bu sayede sanatçılar ve yayıncılar kendi eserlerini Facebook’ta daha kolay bir şekilde paylaşma imkanı bulacak.

Müzik şirketleri piyasaya çıkan albüm ve şarkıların tanıtımını sosyal medya aracılığı ile yapıyor. Spotify’ın kendi üzerinde sosyal mecralar için geliştirilmiş bir paylaşım butonu bulunuyor. Instagram’ın Hikayeler bölümünde Spotify kaynaklı paylaşımların beğeni toplaması sonrası Facebook’ta da aynı reaksiyonun alınması amaçlanıyor. Kullanıcılar 15 saniyelik klipleri Spotify’da “Paylaş” menüsünden Facebook seçeneğini işaretleyerek yapabilirler.

İki Platform da Kazanacak

İki Platform da Kazanacak

Sosyal medya devi Facebook ile Spotify’ın bu anlamda bir iş birliğine gidecek olması iki tarafın da yararına olacaktır. Özellik ilk olarak Instagram’da kullanıma sunulduğunda Hikayeler daha fazla etkileşim aldı. Spotify’ın ise bu yolla daha fazla kullanıcı çekmesi ise müzik platformunun işine yaradı. Kullanıcılar Hikaye paylaşımlarını dilerler ise profillerine yönlendirebiliyor ve daha görünür hale getirebiliyor.

Aslında kullanıcılar Facebook’ta bugüne kadar Spotify’daki liste ve albümleri paylaşma imkanına sahipti. Ancak bu paylaşımların Hikayeler bölümünde yapılması ve 15 saniyelik ön izleme kayıtlarının oluşturulması yeni bir kolaylık olarak karşımıza çıkıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum