Yatırım yapmaya başla!

Spotify Çocuklar için Geliştirdiği Uygulamasını Yeni Ülkelere Açtı

Müzik uygulaması Spotify, daha önce duyurduğu çocuklara yönelik uygulamasını sunmaya başladı.
Spotify Çocuklar için Geliştirdiği Uygulamasını Yeni Ülkelere Açtı

Son yıllarda dijital uygulamalar milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor ve mobil cihazlar yardımıyla büyük beğeni topluyor. Müzik uygulaması denildiğinde akla ilk gelen platform Spotify ise yeni özellikleri ile sunduğu deneyimi iyileştirmeyi amaçlıyor. İsveç merkezli dijital müzik servisi dünya genelinde 270 milyonu aşkın kullanıcı tarafından kullanılıyor. Bu kitlenin 124 milyonu ise ücretli olarak hizmet alıyor. Müzik servisi geçtiğimiz aylarda küçük yaş kullanıcı kitlesine yönelik Kids uygulaması geliştirdiğini duyurmuştu.

Bu uygulama ilk etapta İrlanda özelinde test ediliyordu. Aradan geçen zaman içerisinde bu süreç tamamlandı ve bağımsız çocuk uygulaması başka ülkelerde de sunulmaya başladı. Şirket yaptığı açıklama ile Spotify Kids uygulamasını ABD, Kanada ve Fransa’da kullanıma sunduğunu duyurdu. iOS ve Android için gelen uygulama Spotify Aile Paketi kullanıcıları tarafından erişilebilecek.

Spotify Kids Yayılıyor

Spotify Kids Yayılıyor

Spotify, Kids uygulamasını ilk olarak geçtiğimiz yılın Ekim ayında İrlanda’da kullanıma sunmuştu. Yeni ülkelere gelen uygulama 3 yaş ve üstü çocuk kitleye yönelik içerikler barındırıyor. Uygulamanın içerisinde 8 binden fazla şarkı bulunuyor ve beş ay içerisinde yüzde 30 oranında bir artış gerçekleştiği belirtiliyor. Kids uygulaması içerisinde ayrıca 60 saatlik sesli kitaplar, hikayeler ile beraber sakinleştirici ve uyumak için ninniler yer alıyor.

Şirketten yapılan açıklamada “Spotify Premium Ailesi, şimdi Spotify Kids ile birlikte, ailelerin hem birlikte hem de bireysel olarak dinlemelerine yardımcı oluyor. Ebeveynler kendi Spotify kütüphanelerini ve sevdikleri tüm kişiselleştirmeleri geri alabilirken, çocukları sadece onlar için tasarlanmış bir deneyim ile müzik ve hikayelere olan sevgiyi geliştirebilirler.” ifadelerine yer verildi. Müzik servisi ayrıca Kids uygulamasının Çocukları Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasası gereğince reklam içermiyor.

İçerikler Uzman Denetiminden Geçti

İçerikler Uzman Denetiminden Geçti

İçeriklerin belirlenme sürecinde Disney, Discovery Kids ve Nickelodeon gibi deneyimli şirketlerin uzmanları görev aldı. Burada çocuklar için veri güvenliği esas alınıyor. Ebeveynler çocukların Kids uygulaması üzerindeki faaliyetlerini kontrol edebilecek ve hangi içerikleri dinleyebileceklerini belirleyebilecek.

Şirket ayrıca Kids platformunda bulunan içeriklerin geliştirme sürecinin devam edeceğini belirtiyor. Bilgilerin şifreleneceğini ve asla paylaşılmayacağının garantisini veren müzik servisi, yeni özellikler üzerinde çalıştığını açıkladı.

Kids uygulaması bugün itibarıyla İngiltere, İrlanda, İsveç, Danimarka, Avustralya, Yeni Zelanda, Meksika, Arjantin, Brezilya son olarak ABD, Kanada ve Fransa’da kullanılabilir durumda. Aile Paketi kullanıcıları bu hizmeti alabilecek. Ayrıca Premium paket kullanıcıları için Spotify Kids bir ay ücretsiz hediye edilecek. Spotify Kids uygulamasının önümüzdeki günlerde Türkiye’de de kullanıma sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum