Yatırım yapmaya başla!

Spotify Çalma Listesi Oluştururken Genetik Biliminden Yararlanacak

Dünyaca ünlü çevrimiçi müzik platformu Spotify, kullanıcıları için hazırladığı çalma listeleri için DNA bilgisinden yararlanacak.
Spotify Çalma Listesi Oluştururken Genetik Biliminden Yararlanacak

Popüler müzik servisi Spotify, büyümesini hızla sürdürürken, kullanıcılarına yeni özellikle sunmaya hızla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Premium kullanıcıları için şarkı indirme limitini üçe katlayan müzik servisi, hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkaracak yeni teknolojileri bünyesine katmak için çalışıyor. Bilindiği üzere platform, kullanıcılarının zevklerine yönelik kişiselleştirilmiş çalma listeleri hazırlıyor.

Bu listeleri hazırlarken, kullanıcıların dinlemiş oldukları içerikler, bulundukları bölge gibi pek çok belirleyici faktörden yararlanılıyor. Ancak önümüzdeki günlerden itibaren Spotify, işin içine genetik bilimini de sokmaya başlıyor. Platform gen bilimi şirketi Ancestry ile geçtiğimiz hafta işbirliği anlaşması imzaladı.

Spotify DNA Bilgisine Göre Liste Hazırlayacak

Spotify DNA Bilgisine Göre Liste Hazırlayacak

Popüler müzik servisi, kullanıcılarına kişisel çalma listeleri hazırlamak için bundan böyle yeni bilim dallarından yararlanacak. Genetik alanında dünyanın öncü şirketlerinden Ancestry ile bir araya gelen Spotify, kullanıcıların DNA örneklerinden yararlanarak kişiselleştirilmiş çalma listeleri hazırlayacak.

Spotify, kullanıcılarına şarkı listesi oluşturmak için Ancestry’in veri havuzundan yararlanacak. Buraya genetik bilgilerini veren kullanıcılar, bu bilgilerinin farklı alanlarda kullanımına izin vermiş olacak. ABD basınında yer alan bilgilere göre şimdiden 10 bine yakın kullanıcının gen bilgilerini Ancestry’a verdiği belirtiliyor.

Kullanıcılar Ücret Karşılığı Genetik Bilgilerini Paylaşacak

Kullanıcılar Ücret Karşılığı Genetik Bilgilerini Paylaşacak

Spotify kullanıcılarının DNA bilgilerini paylaşmak için Ancestry DNA kiti satın alması gerekiyor. Bu kite sahip olmak isteyen kullanıcıların 99 dolar ücret ödeme yapmaları isteniyor. Ancestry’da toplanacak olan genetik bilgiler, Spotify ile paylaşılacak ve kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir deneyim sunulacak.

Spotify’ın kullanıcılarına özel deneyim sunmak için oldukça yaratıcı bir yol seçtiği görülüyor. Ancak genetik bilgilerini paylaşan kullanıcıların dikkatli olması gerektiği belirtiliyor. Her ne kadar çok büyük büyük derecede riskler olmasa da, kullanıcıların bu önemde bir bilgiyi paylaşırken iyi düşünmeleri gerektiği belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum