Yatırım yapmaya başla!

Spotify’ın Kendi Hazırladığı Çalma Listeleri Kişiye Özel Olacak!

Dijital müzik servisi Spotify, kendi hazırladığı çalma listelerini kullanıcıların müzik zevkine göre şekillendirecek.
Spotify’ın Kendi Hazırladığı Çalma Listeleri Kişiye Özel Olacak!

Dev müzik platformu Spotify, uygulama içerisinde kullanıcılarına pek çok farklı hizmeti bir arada sunuyor. Bu hizmetlerden en çok kullanılanlardan birisi ise çalma listeleri olmakta. Kullanıcılar seçtikleri sanatçıların en iyi şarkılarının bir arada toplandığı çalma listelerini sıkça tercih etmekte. Popüler sanatçıların büyük bölümüne ait orjinal çalma listeleri ise Spotify editörleri tarafından hazırlanıyor.

İsveçli müzik servisi, çalma listelerine yeni bir özellik katmaya hazırlanıyor. Bundan böyle şirketin kendi hazırladığı çalma listelerinde kullanıcıların kişisel zevklerine yönelik olarak öneriler sunulacak. Bugüne kadar söz konusu listeler Spotify’ın kendi ekibi tarafından oluşturuluyordu.

Kişiye Özel Çalma Listesi

Kişiye Özel Çalma Listesi

Spotify bilindiği üzere kullanıcıların müzik geçmişini sürekli olarak kayıt altına alıyor. Kullanıcıya özel bir deneyim sunmak adına yapan şirket, bu birikimini kendi hazırladığı çalma listelerine yansıtmaya hazırlanıyor. Pek çok sanatçının keşfedilmesine olanak sağlayan çalma listeleri, bundan böyle kullanıcının kendi müzik zevkine göre şekillenmiş olacak.

Halihazırda Haftalık Keşif, Daily Mix gibi pek çok listeyle kullanıcıların müzik zevkine göre listeler Spotify tarafından oluşturulmakta Buna benzer bir özellik artık şirketin kendi hazırladığı çalma listeleri aracılığıyla kullanıcılara sunulmuş olacak.

Kullanıcı Deneyimi Artacak

Kullanıcı Deneyimi Artacak

Popüler müzik servisi üzerinde çalıştığı yeni özellikler ile kullanıcılarına yönelik deneyimi daha üst seviyeye çıkarmak istiyor. Şirket çalma listelerine yönelik hazırladığı yeni özellik ile ilgili daha önce test yapıyor ve dinleyicilerden olumlu geri dönüşler alıyordu. Uygulamaya konacak yeni algoritmanın, sanatçıların ve plak şirketlerinin de yararına olduğu belirtiliyor.

Popüler uygulamada hangi çalma listelerine kişiselleştirilmiş öneri özelliğinin geleceği henüz netleşmiş değil. Sanatçılar ise Spotify tarafından hazırlanmış özel çalma listelerini isterlerse paylaşabilecekler. Yeni kişiselleştirilmiş çalma listeleri ile yeniden arama oranının yüzde 80 arttığı belirtilirken, şarkıların kaydedilme oranında da yüzde 66 artış yaşanacağı ifade ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum