Yatırım yapmaya başla!

Spotify’da Çalan Şarkıları Başka Kimlerin Dinlediği Görülecek

Popüler müzik servisi Spotify, kullanıcıları birleştirici bir özellik geliştiriyor.
Spotify’da Çalan Şarkıları Başka Kimlerin Dinlediği Görülecek

Dünyanın en çok kullanılam çevrimiçi müzik servisi Spotify, kullanıcıların beğenisini toplayacak yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. İsveç merkezli müzik uygulaması kendi pazarında en yüksek paya sahip. Platformun ücretli kullanıcı sayısı son veriler ışığında 130 milyonu geçmiş durumda. Uzmanlar bu sayının daha da artacağına kesin gözüyle bakıyor.

Spotify geçtiğimiz günlerde podcast yayınlarını videolu hale getireceği haberi ile gündeme gelmişti. Son dönemde podcast yayınlarına olan ilgi şirketin gelirlerinde de önemli pay sahibi oluyor. Müziğin insanları birleştirici bir etkiye sahip olduğu biliniyor.

Spotify buradan çıkarak kullanıcılar arasındaki etkileşimi artıracak yeni bir özellik geliştirdi. Kullanıcılar artık dinlenen bir şarkıyı başka kimlerin de aynı anda dinlediğini görebilir.

‘Birlikte Dinliyoruz’ Özelliği Sunuldu

‘Birlikte Dinliyoruz’ Özelliği Sunuldu

Bilindiği üzere Spotify dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Platformda yer alan şarkıların dinleme sayısı binlerle hatta milyonlarla ifade ediliyor. Bir kullanıcı şarkıyı dinlerken o anda başka kimlerin de o şarkıyı dinlemek bugüne kadar mümkün değildi. Ancak Listening Together (Birlikte Dinliyoruz) özelliği ile artık bu deneyimi yaşamak mümkün olacak.

Özelliğin kullanılması oluşturulan siteyi ziyaret etmek gerekiyor. Girilen sitede kullanıcılar başkalarının dinlediklerini görebilecek. Yani çalan şarkıyı o anda gerçek zamanlı olarak dinleyen kullanıcılar gösterilecek. Kullanıcılar o anda gördükleri kişinin nerede olduğunu ve kendilerine kaç kilometre uzaklıkta olduğunu görebilecek.

Geliştirilen özelliğin Spotify’ın kendi editörleri tarafından hazırlanan çalma listelerinde de kullanılabileceği belirtiliyor. Şirket daha önce aile paketini kullanan kişilerin birlikte müzik dinlemesine imkan tanıyan bir özellik geliştirmişti. Müzik servisinin bu hamleler ile kullanıcılar arasındaki sosyal bağları kuvvetli hale getirmek istediği görülüyor. Bu adresten Spotify’ın oluşturduğu yeni siteye gidebilir ve özelliği test edebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum