Yatırım yapmaya başla!

Spotify’da Bireysel Podcast Yayınları Kitaplıklara Eklenebilecek

Spotify podcast yayınlara özel bir yenilik daha getirdi Bireysel podcast yayınları artık kitaplığa eklenebilecek.
Spotify’da Bireysel Podcast Yayınları Kitaplıklara Eklenebilecek

İsveç merkezli müzik servisi Spotify sahip olduğu pazar payı rakiplerinin açık ara önünde bulunuyor. Toplam kullanıcı sayısı 320 milyonu geçen müzik servisinin 144 milyon ücretli abonesi bulunuyor. Ücretli aboneler reklamsız gösterim, çevrimdışı dinleme gibi pek çok ayrıcalıktan yararlanabiliyor. Şirket son dönemde podcast yayınlarına yoğunlaşmaya başladı. Gelir tablolarında da podcast yayınların sağladığı artışı görmek mümkün.

Müzik servisi bugüne kadar podcast yayınlar için büyük yatırımlar yaptı. Son olarak geçtiğimiz günlerde podcast yer sağlayıcısı Megaphone’un satın alındığı duyurulmuştu. Şirket bu yatırım için 235 milyon dolar bedel belirledi. Yapılan yatırımların yanı sıra podcast deneyimini iyileştirecek özellikler sunulmaya devam ediyor. Spotify’ın Twitter hesabından yapılan duyuru podcast dinleyiciler için yeni bir kolaylığın sağlanacağını gösteriyor.

Podcast’ler Kitaplığa Eklenebilecek

Podcast’ler Kitaplığa Eklenebilecek

Müzik servisine gelen yeni özellik ile kullanıcılar bireysel podcast yayınlarını kitaplıklarına ekleyebilecek. Bununla beraber abone olmadıkları bir podcast’i de çalma listelerine ekleme imkanına sahip olacaklar. Güncelleme ile uygulamada yeni bir ‘bölümleriniz’ sekmesi yer alacak. Burada podcastlerin kaydedilmesi için artı butonu bulunuyor. Daha önce bu sekmede sadece abone olunan podcast yayınları gösteriliyordu.

Halihazırda günümüzde yaygın olarak kullanılan podcast uygulamasında bu özellik bulunuyor. Spotify bu noktada rakipleri ile arasında olan önemli bir eksikliği kapatmış oluyor. Şirket yeni özelliğe dair yaptığı paylaşımda, “Daha sonrası için kaydetmek istediğiniz bir podcast bölümü mü buldunuz? Artık Bölümleriniz ile yapabilirsiniz. Yer işareti koyduğunuz her şeyi bulmak ve dinlemek için Kitaplığınıza gidin.” ifadelerine yer verdi.

Müzik servisi geçtiğimiz dönemde The Ringer, Gimlet Media gibi dev podcast yapımcılarını satın almıştı. Geniş bir podcast ağına sahip olan Spotify, bu özellik ile kullanıcıların farklı yayınlara daha kolay bir şekilde ulaşmasını amaçlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum