Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Spotify Daha Önce Duyurduğu Bağış Özelliğini Türkiye’de Kullanıma Sundu

Spotify’ın geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığı bağış toplama özelliği Türkiye’ye geldi.
Spotify Daha Önce Duyurduğu Bağış Özelliğini Türkiye’de Kullanıma Sundu

Dünyanın önde gelen müzik servisi Spotify kullanıcı sayısını hızla artırmayı sürdürüyor. Şirket geçtiğimiz günlerde yılın ikinci çeyrek verilerini açıkladı. Bu verilerin yanı sıra müzik servisinin toplam kullanıcı sayısının 300 milyona dayandığı ortaya çıktı. İsveç merkezli müzik servisi dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını sonrası harekete geçmiş ve sanatçılar için bağış toplama özelliğini duyurmuştu.

O dönem şirketten yapılan açıklamada “Corona virüsü pandemisi, Spotify sanatçılarını derinden ve olumsuz yönde etkiliyor. Biz de bu yaratıcı topluluk için nasıl destek olabileceğimizi düşündük. Spotify, müzisyenleri hayranlarıyla bir araya getirmekte önemli bir rol oynasa da, birçok gelir kaynağı bu kriz nedeniyle tamamen kesintiye uğradı veya durduruldu.” açıklamalarına yer verilmişti. Bağış toplama özelliği son olarak Türkiye için de kullanıma sunuldu.

Bağış Toplama Özelliği Kullanıma Sunuldu

Bağış Toplama Özelliği Kullanıma Sunuldu

COVID-19 her sektörü olduğu gibi müzisyenleri de fazlasıyla olumsuz etkiledi. Dünya genelinde konserler ve sahne performansları iptal edildi. Bu da sanatçıların gelir kaybı yaşamasına neden oldu. Bu mağduriyeti bir nebze azaltmak adına Spotify, kullanıcıların sevdikleri sanatçılara bağış yapmasına imkan sağlıyor. Bunun için profildeki panonun üzerinde yer alan Başlat sekmesi üzerinden fon toplama özelliğine erişebiliyor.

Her sanatçının kendi sayfasında bu özelliği aktifleştirmesi gerekiyor. Sanatçılar belirlenen güvenlik koşullarına uyum sağlamak şartıyla toplamam bağışları kendilerine ya da herhangibir yardım kuruluşuna aktarabilecek. Özellik Nisan ayında bazı ülkelerde kullanıma sunulmuştu. Bu süre içerisinde 89 bini aşkın bağış kampanyası düzenlendi ve toplamda 7 milyonu aşkın etkileşim alındı.

Bu kampanyalardan ne kadar bağış toplandığı ise şu an için bilinmiyor. Fon toplama özelliğinin yanı sıra COVID-19 ile mücadele kapsamında Spotify, ABD Hastalık Kontrol Merkezleri, Dünya Sağlık Örgütü gibi kurumlar ile iş birliğinde bulunuyor. Sistemin Türkiye’de işlemesi için Spotify ile İyzico arasında iş birliği yapıldı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum